loader
Kurşunlu Cami ve Kent Mezarlığı Projesi Açıldı

Kurşunlu Cami ve Kent Mezarlığı Projesi Açıldı


Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Aksu Kurşunlu’da tamamlanan Cami ve Kent Mezarlığı Projesi açılışında konuşan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ”Allah’ın evini ancak Allah’a iman edenler yapar” diyerek projeyi Antalya’ya kazandırdığı için Başkan Türel’e teşekkür etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise Belediye olarak insan hayatının her anında yer almaya çalıştıklarına dikkat çekerek “Vatandaşlarımızı hakkın rahmetine gönderiyorken bu vazifemizi de en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacak bir hizmeti sunmanın manevi huzuru içerisindeyiz” dedi.  

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafındahayata geçirilen Aksu Kurşunlu Cami ve Kent Mezarlığı ProjesiEnerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in de katıldığı bir törenle hizmete açıldı. Vatandaşların son görevlerini kolay bir şekilde yerine getirebilmeleri için Antalya’ya kazandırılın Cami ve Kent Mezarlığı Projesi’nin açılışına AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Kemal Çelik, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Korkuteli Belediye Başkan adayı Ömer İşlek, İl Müftüsü Osman Artan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cuma namazının ardından gerçekleşen törende cami açılışı dualarla yapıldı. Ardından açılışa katılan konuklara aşure ikram edildi. 
Allah’ın evini ancak Allah’a iman edenler yapar
Açılışta konuşan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Belediyeciliğin doğumdan ölüme kadar hayatın her safhasında hizmetin götürüldüğü bir iş olduğunu ifade etti. Bakan Dönmez “Bu gün burada Allah nasip etti Cuma namazımızı kıldık. Güzel bir tesis. Özellikle Camilerimizin mescitlerimizin doğal doku ile kent estetiğine uygun mimari yapılarda yapılması son derece önemli. Son yıllarda birçok kentimizde bunun güzel örneklerini görüyoruz. Zaten Cenabı Hak ayeti kerimede “Allah’ın evini ancak Allaha iman edenler yapar” demek suretiyle aslında çok kutsal bir görev olduğunu da bize göstermiş oluyor. Dünyanın birçok yerine gittim insanoğlu en muhteşem eserlerini hangi dilden hangi milletten olursa olsun ibadethaneler için yapmış. Biz de öyleyiz” dedi. Bakan Dönmez, böyle güzel bir mabedi Antalya’mıza kazandırdığı için Başkan Türel’e teşekkür etti. 
Vali’den Türel’e teşekkür
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Antalyalılara kazandırdığı çok önemli bir hizmetin açılışını yaptıklarını ifade ederek sözlerine başlayan Vali Münir Karaloğlu şunları söyledi, “Aslında cenaze, mezarlık ifadeleri ilk duyulduğunda insanın kulağına pek hoş gelmese de her iki hizmette büyükşehir belediyemizin sunduğu çok önemli hizmetlerden. Cenazesi olan insanın kolunun kanadının kırıldığı, en çok yardıma ihtiyacı olduğu bir dönemde büyükşehir belediyemiz vatandaşımızın hem cenaze hizmetlerini hem de mezarlık hizmetlerini mükemmel bir şekilde yapıyor. Ben tekrar tebrik ediyorum. İlk defa geldim gerçekten bu kadar mükemmel bir tesisle karşılaşacağımı ben de tahmin etmiyordum. Çünkü Uncalı Mezarlığı doldu. Burada gerçekten hem musalla alanıyla, hem cami alanıyla, hem de düzenli mezarlığı ile Antalya’nın uzun süre ihtiyacını karşılayacak bir alan olmuş. Tekrar Büyükşehir Belediye Başkanımızı kutluyor teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
Görevlerimizi en iyi şekilde ifa etmeye çalışıyoruz
Kurşunlu Cami ve Kent Mezarlığı Projesi açılışında konuşan Başkan Türel, “Belediye olarak insan hayatının her parçasında, her yerinde görevlerimizi en iyi şekilde ifade etmeye çalışıyorken, vatandaşlarımızı hakkın rahmetine gönderiyorken bu vazifemizi de en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacak bir hizmeti sunmanın manevi huzuru içerisindeyiz. Tesisimiz, hayırlı olsun” dedi. 
Antalya’ya uzun yıllar hizmet edecek
Antalyalılara uzun yıllar hizmet edecek Kurşunlu Camii ve Kent Mezarlığı Projesinin tamamlandığını söyleyen Başkan Türel, böylelikle Antalya’da önemli bir eksikliği daha gidermiş bulunuyoruz. Ben bir kez daha bize olan destekleri için, emekleri için bütün arkadaşlarımıza başta Sayın Bakanımız, Valimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. 
Kurşunlu yeni şehir mezarlığı
Projelendirmesi Büyükşehir Belediye şirketi ANTEPE tarafından yapılan 1395 dönüm alan üzerine kurulu Kurşunlu Yeni Şehir Mezarlığı Projesi kapsamında, toplam 230 bin metrekarelik alanda gasil hane ve morg binaları, 800 kişilik cami, hizmet binası, kadınlar ve erkekler için abdesthane ve şadırvan inşa edildi. 30 adet mezar adası yolu düzenlendi. 4350 metrekarelik otopark alanı yapıldı. Projenin diğer kısımlarında ise peyzaj düzenlemesi, oturma alanları ve süs havuzları gerçekleştirildi. 


Etiketler: Kurşunlu Cami ve Kent Mezarlığı Projesi Açıldı Kurşunlu Cami ve Kent Mezarlığı Açılış Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Cami ve kent mezarlığı açılışı Aksu Kurşunlu Cami ve Kent Mezarlığı Projesi

Şimdi Paylaş

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

Antalya'da Korona virüs tedbirleri en üst seviyede

Turizm kenti Antalya'da yeni tip Korona virüs(Kovid-19) tedbirleri kapsamında denetimler daha da sıklaştırıldı. Kente seyahat izin belgesi ve çok ciddi mazareti bulunmayan alınmadı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, şehirde 95 yeni tip korona virüs vak'ası bulunduğunu ve buna bağlı olarak 3 can kaybı yaşandığ...

Tütüncü, “TOKİ yok, kat eksiltme yok”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Mart Ayı meclis toplantısında Barış, Çankaya, Esentepe, Kazım Karabekir ve Yavuz Selim Mahallelerini ilgilendiren imar planı revizyonu ile ilgili önemli açıklamalar da bulundu. Tütüncü, “Kimsenin endişesi olmasın. Kat eksiltme yok. TOKİ yok. Kat sayı...

Ceyda Düvenci ile Aile, Çocuk ve Kitap üzerine 

Sinema filmleri, dizi oyunculuğu, drama eğitmenliği ve program sunuculuğu yanında  “Balköpüğü Tatlı bir Sürpriz” adlı kitabıyla geçtiğimiz aylarda yazarlığa adım atan milyonların sevgilisi Ceyda Düvenci, Antalya’nın gözde alışveriş merkezi TerraCity’de sevenleriyle buluşa...