loader
Kepez’in kadınlarına koordinasyon merkezi 

Kepez’in kadınlarına koordinasyon merkezi 

‘Kadınlar Buluşması’ etkinliğinde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez’de açacakları Kadınlar Koordinasyon Merkezi ile kadınlara daha sağlıklı ve mutlu bir ilçe sunacaklarını söyledi. 
Kepez Belediyesi’nin, ilçedeki hanımların eğlenmeleri, sosyal bir ortamı paylaşmaları amacıyla her ay farklı bir semtte gerçekleştirdiği ‘Hanımlar Buluşması’ etkinliği bu ay Gündoğmuş Mahallesi’nde yapıldı. Bir düğün salonunda yapılan ve yoğun bir katılımın olduğu etkinlikte hanımlara, belediyenin gezici sağlık tırında göz taraması hizmeti de sunuldu. 
“Kadınların belediyesiyiz”
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de buluşmaya katılarak, hanımlara 3. dönemine yönelik projelerini anlattı. Başkan Tütüncü, salona gelişinde ise seçim şarkısı eşliğinde, Kepezli hanımların sevgi gösterisiyle karşılandı.  
Tütüncü, kendisine büyük bir ilgi gösteren Kepezli hanımlara şöyle seslendi: “Bugün sizleri çok farklı bir heyecan içerisinde gördüm. Sizlerin gözlerindeki heyecan, yüreklerinizdeki sevgi aydınlık yarınların müjdesi. Hepinizden Allah binlerce kez razı olsun. Biz, hayatın ve toplumun merkezinde hanım efendileri görüyoruz. O sebepten dolayı biz, en çok kadınların belediyesiyiz, diyoruz.”
“Kadınlarımızın desteğiyle yürümeye devam”
Kepez’in, yeni döneminde her yanı ve yönüyle çok daha güzel olacağına işaret eden Başkan Hakan Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu güzelliği hanımlarımızla yakalayacağız. Her zaman söylüyorum; Bir kadın dünyaya bedeldir. Bir kadının gücü bütün dünyayı değiştirmeye yeter. Kepezli kadınlarımızın gücünü artırdığımızı hissettiğimiz andan itibaren bizim gidemeyeceğimiz hedef yoktur. Kepezli hanım kardeşlerim, bugüne kadar hep bizi desteklediler. Seçim sandığında da oylarıyla desteklediler. Geceleri dualarla desteklediler. Çarşıda, sokakta karşılaştığımızda sevgileri ve saygılarıyla desteklediler. Allah hepsinden razı olsun. Biz de hanımlarımızın bu desteklerine karşılıksız kalamazdık.  Daha çok çalışma azmini onlardan alıyorduk. Durmadan, yorulmadan, dinlenmeden çalıştık. Gerçekten bugün Kepez, görevi devraldığımız 2009’dan çok daha güzel bir noktada. Şimdi yeni hedeflerle, hep birlikte geleceğe yürüyoruz.”
“Kadınların mutluluğu için çalışıyoruz”
“Yapacak işlerimiz, Kepez için hayallerimiz bitmedi.” diyen Tütüncü, “Kepezli hemşehrilerimizden aldığımız destekle çok çalışmaya, Kepez’i daha da geliştirmeye devam edeceğiz. Hanımlara daha güzel bir Kepez meydana getireceğiz. Yeni dönemde kadın koordinasyon merkezimiz göreve başlayacak. Bu merkezimiz kadınlarımız için kültürden sanata, eğimden sosyal faaliyetlere kadar birçok alanda hizmet verecek.  Hanım kardeşlerimize sağlıklı, mutlu bir hayat sunacağız. Biz kadınlarımızın mutlu olmasını çok istiyoruz. En çok hanımlarımızın mutluluğu için çalışıyoruz. Neden? Kadın mutlu olursa toplum mutlu olur. Hanımlarının mutlu olduğu güzel bir Kepez’i inşa etmek için yine onlardan aldığımız enerjiyle dur durak bilmeden yolumuza, yolculuğumuza devam edeceğiz.”
Karar alma mekanizmasında kadınlar da olacak
Başkan Tütüncü, yeni dönemde belediye meclisinde kadın üye sayısını artırdıklarına işaret ederek, “Yeni dönemde kadınlarımızın eli şehre daha çok değecek. Karar alma mekanizmalarında kadın kardeşlerimize de yer açtık. Beledi meclis üyesi listemizde 6 hanım kardeşimize de yer verdik.Bu dönem meclisimizde partimden 2 kadın üye vardı. İnanıyorum ki, yeni mecliste kadın üye sayımız 5 olacak.Kepez Belediye Meclisi’nde kadın üye sayımız 2,5 kat artacak.   Yeni dönemde kadının eli şehre daha çok değecek. Kadının elinin değdiği yer cennetten bir köşe olur.” ifadesini kullandı. 
Kepez’de kadınlara iş ve aş var 
Tütüncü, 3. Döneminde kadınlara yönelik yapacağı çalışmalarla ilgili de şunları kaydetti: “Yeni dönemimizde kadınlarımız aile ekonomilerine daha çok katkı sağlayacak. Kadınlarımız, meslek edindirme kurslarımız AKMEK ile bir sanata ve meslek öğrenmeye yönlendirdik. Yeni dönemde en önemli hedefimiz iş garantili meslek edindirme kurslarının sayısını artırmak olacak. İş birliği yaptığımız kurumlarla birlikte açtığımız kurslarda hanımlarımızhem meslek öğreniyor hem de ücret alıyorlar. Kurs bittikten sonra ise işleri hazır. Bu çalışmayı genişleteceğiz. El ürünlerini pazarlamak isteyen hanımlar için kooperatifler kuracağız. Kırsal mahallelerimizde tarımla uğraşan hanımlarımıza destek vereceğiz. DokumaPark’ta, el emeği pazarımızı açtık. 3. Dönemimizde kadın emeğinin ekonomiye dönüştüğü el işi göz nuru eserlerin pazara sunulduğu semt el emeği pazarları açacağız.”


Etiketler: Kepez’in kadınlarına koordinasyon merkezi  Kepez Kadınlar Buluşması etkinliği Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü Kadınlar Koordinasyon Merkezi Kepez Belediyesi Kadınlar Koordinasyon Merkezi

Şimdi Paylaş

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

ATSO Başkanı Çetin’den Kasım Ayı Enflasyonu Değerlendirmesi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) tarafından açıklanan Kasım Ayı enflasyon rakamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Enflasyonun yüksek artışlardan sonra makul oranlarda istikrar kazanmasının olumlu olduğunu kaydeden Başkan &Ccedi...

Kepez’in ‘Sağlık Tır’ı Kuzeyyaka’da

Kepez Belediyesi’nin gezici ‘Sağlık Tır’ı, mahalle mahalle dolaşmaya devam ediyor. Kepez’in 68 mahallede 73 kez gerçekleştirdiği göz sağlığı taraması hizmetinden 15 bin 111 kişi yararlandı.

Kepez Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, ‘Sağlık Tır’ı ile hizmet...

Tüyap Samsun Ev'leniyoruz Fuarı

Tüyap Samsun Ev'leniyoruz Fuarı


1 yıl önce Best Haber

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve KOSGEB’in destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan Samsun EV’leniyoruz 2020 4.E...