loader
TEKSAN MESLEKİ EĞİTİME DEĞER KATIYOR

TEKSAN MESLEKİ EĞİTİME DEĞER KATIYOR

TEKSAN MESLEKİ EĞİTİME DEĞER KATIYOR

 

 

Teksan Teknoloji Sınıfı Öğrencileri

 geleceğe emin ellerde hazırlanıyor

 

 

Enerji çözümleri sektörüne getirdiği yenilikler ile öncü bir rol üstlenen Teksan, mesleki eğitimi ileriye taşıyacak iş birlikleri ile sektörün geleceği olan gençlerin en iyi şekilde yetişmelerine de katkı sağlıyor.  Teksan’ın, Topkapı Okulları iş birliği ile Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Bölümü’nde açtığı Teksan Teknoloji Sınıfı, 2021-2022 eğitim-öğretim yılında ilk öğrencileri ile eğitime başlamıştı. Teksan, geçtiğimiz günlerde Teknoloji Sınıfı öğrencilerini İstanbul Sancaktepe’de bulunan fabrika ve genel merkezinde ağırladı. Teknik eğitimlerin ardından üretim tesisini gezme fırsatı bulan öğrenciler, sektöre dair değerli bilgiler edindiler. 

 

Teksan, sektörün ihtiyaç duyduğu donanımlara sahip gençler yetiştirme ve geleceğe değer katma hedefiyle önemli bir projeye imza attı. Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açılan Teksan Teknoloji Sınıfı, gelişmiş eğitim programının yanı sıra sanayi ile iç içe bir öğrenim modeli oluşturuyor. Teorik ve pratik dersleri eş zamanlı gören Teksan Teknoloji Sınıfı öğrencileri, eğitimlerini uygulama atölyeleri ve fabrika ziyaretleri ile daha da ileriye taşıyor. 

Enerji çözümleri sektörüne ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanları kazandırmak fikriyle ortaya çıkan Teksan Teknoloji Sınıfı’nda eğitim gören 30 öğrenci, öğretmenleri eşliğinde Teksan’ın İstanbul Sancaktepe’de yer alan fabrika ve genel merkezini ziyaret ettiler. Ziyaret kapsamında öğrencilere elektrik ve jeneratör sistemleri konusunda Teknik Eğitim verildi. Teknik eğitimlerin ardından üretim tesisi gezildi. Jeneratör üretimini yerinde görme ve yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler alma fırsatı bulan öğrencilere ziyaretin sonunda Teksan tarafından kişisel ve mesleki gelişimlerini destekleyecek kitaplar hediye edildi. Teknik eğitimler ve gezilerin yıl içinde de devam etmesi planlanıyor. 

 

Teksan Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Ata, ziyaret sırasında Teksan Teknoloji Sınıfı Öğrencileri ile yakından ilgilendi ve gençlere önemli tavsiyelerde bulundu. Okul-sanayi işbirliğine güzel bir örnek oluşturan ve sektörün nitelikli eleman açığı sorununun çözümüne önemli katkılar sağlayacak olan Teksan Teknoloji Sınıflarının Türkiye çapında yaygınlaşmasını hedeflediklerini belirten Özdemir Ata, şunları söyledi: “İyi bir eğitim ve çok çalışmak sizleri başarıya ulaştıracak en önemli değerleriniz olacak. Teksan’ı kurarken en büyük sermayemiz okulda aldığımız eğitim, başarmaya olan inancımız ve her zaman çok çalışmaktı. Zorluklar karşısında yılmadan, hep ilerlemeyi hedefleyerek ve kendimize güvenerek bugünlere geldik. Okul sıralarından iş hayatına atıldığımızda bugün geldiğimiz noktayı hayal bile edemezdik ama çok çalışarak bu hayali başardık. Ülkemiz sanayine, ihracatına ve istihdamına önemli katkılar sunan, Türkiye’nin en büyük sanayi şirketleri arasına girmeyi başardık. Biz sizlere güveniyor ve çok iyi yerlere geleceğinize inanıyoruz. Siz de her zaman kendinize inanın ve güvenin. Çok değerli öğretmenlerinizin emeği ve sizlerin gayretli çalışmalarınızla, iş hayatına çok iyi bir şekilde hazırlanacak, mezun olduktan sonra sanayideki yerinizi alacaksınız. Biz de Teksan olarak Teknoloji Sınıfına uygulamalı eğitim imkanı, makine ve ekipman desteği yanında sizlerin gelişime katkı sağlayacak her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Yolunuz açık olsun.” 


Etiketler: teksan antalya

Şimdi Paylaş

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

Dostumun Dünyası Köpeklerin Yaşamına Işık Tutuyor

Köpeğiniz size bir şey anlatmaya çalışıyor! Ali Yeşilırmak, can dostlarınıza kulak veriyor ve

pozitif iletişimle, köpeklerle sahipleri arasındaki bağı güçlendiriyor. Sonuç: Daha mutlu

köpekler ve daha mutlu aileler.

Türkiye’nin ilk köpek eğitimi programı ...

Ankara Barosu adli yıl açılış töreni davetini reddetti: Atamızın huzurunda karşılayacağız

Ankara Barosu Yargıtay'ın adli yıl açılış törenine katılmayacağını açıkladı. Yargıtay'ın davetini reddeden baro sayısı 7'ye yükseldi

Ankara Barosu, 2 Eylül'de Beştepe'de gerçekleştirilecek adli yıl açılış töreni için Yargıtay tarafından barolara ya...

 Gıda güvenliği için uluslararası büyük buluşma...

Ülkemizde gıda güvenliği bilincinin gelişmesi amacıyla 2004 yılından bu yana çalışmalar yapan Gıda Güvenliği Derneği tarafından düzenlenen ve gıda sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getiren 7. Uluslararası Gıda Güvenliği Kongresi'nde birç...