loader
TEKSAN MESLEKİ EĞİTİME DEĞER KATIYOR

TEKSAN MESLEKİ EĞİTİME DEĞER KATIYOR

TEKSAN MESLEKİ EĞİTİME DEĞER KATIYOR

 

 

Teksan Teknoloji Sınıfı Öğrencileri

 geleceğe emin ellerde hazırlanıyor

 

 

Enerji çözümleri sektörüne getirdiği yenilikler ile öncü bir rol üstlenen Teksan, mesleki eğitimi ileriye taşıyacak iş birlikleri ile sektörün geleceği olan gençlerin en iyi şekilde yetişmelerine de katkı sağlıyor.  Teksan’ın, Topkapı Okulları iş birliği ile Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Bölümü’nde açtığı Teksan Teknoloji Sınıfı, 2021-2022 eğitim-öğretim yılında ilk öğrencileri ile eğitime başlamıştı. Teksan, geçtiğimiz günlerde Teknoloji Sınıfı öğrencilerini İstanbul Sancaktepe’de bulunan fabrika ve genel merkezinde ağırladı. Teknik eğitimlerin ardından üretim tesisini gezme fırsatı bulan öğrenciler, sektöre dair değerli bilgiler edindiler. 

 

Teksan, sektörün ihtiyaç duyduğu donanımlara sahip gençler yetiştirme ve geleceğe değer katma hedefiyle önemli bir projeye imza attı. Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açılan Teksan Teknoloji Sınıfı, gelişmiş eğitim programının yanı sıra sanayi ile iç içe bir öğrenim modeli oluşturuyor. Teorik ve pratik dersleri eş zamanlı gören Teksan Teknoloji Sınıfı öğrencileri, eğitimlerini uygulama atölyeleri ve fabrika ziyaretleri ile daha da ileriye taşıyor. 

Enerji çözümleri sektörüne ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanları kazandırmak fikriyle ortaya çıkan Teksan Teknoloji Sınıfı’nda eğitim gören 30 öğrenci, öğretmenleri eşliğinde Teksan’ın İstanbul Sancaktepe’de yer alan fabrika ve genel merkezini ziyaret ettiler. Ziyaret kapsamında öğrencilere elektrik ve jeneratör sistemleri konusunda Teknik Eğitim verildi. Teknik eğitimlerin ardından üretim tesisi gezildi. Jeneratör üretimini yerinde görme ve yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler alma fırsatı bulan öğrencilere ziyaretin sonunda Teksan tarafından kişisel ve mesleki gelişimlerini destekleyecek kitaplar hediye edildi. Teknik eğitimler ve gezilerin yıl içinde de devam etmesi planlanıyor. 

 

Teksan Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Ata, ziyaret sırasında Teksan Teknoloji Sınıfı Öğrencileri ile yakından ilgilendi ve gençlere önemli tavsiyelerde bulundu. Okul-sanayi işbirliğine güzel bir örnek oluşturan ve sektörün nitelikli eleman açığı sorununun çözümüne önemli katkılar sağlayacak olan Teksan Teknoloji Sınıflarının Türkiye çapında yaygınlaşmasını hedeflediklerini belirten Özdemir Ata, şunları söyledi: “İyi bir eğitim ve çok çalışmak sizleri başarıya ulaştıracak en önemli değerleriniz olacak. Teksan’ı kurarken en büyük sermayemiz okulda aldığımız eğitim, başarmaya olan inancımız ve her zaman çok çalışmaktı. Zorluklar karşısında yılmadan, hep ilerlemeyi hedefleyerek ve kendimize güvenerek bugünlere geldik. Okul sıralarından iş hayatına atıldığımızda bugün geldiğimiz noktayı hayal bile edemezdik ama çok çalışarak bu hayali başardık. Ülkemiz sanayine, ihracatına ve istihdamına önemli katkılar sunan, Türkiye’nin en büyük sanayi şirketleri arasına girmeyi başardık. Biz sizlere güveniyor ve çok iyi yerlere geleceğinize inanıyoruz. Siz de her zaman kendinize inanın ve güvenin. Çok değerli öğretmenlerinizin emeği ve sizlerin gayretli çalışmalarınızla, iş hayatına çok iyi bir şekilde hazırlanacak, mezun olduktan sonra sanayideki yerinizi alacaksınız. Biz de Teksan olarak Teknoloji Sınıfına uygulamalı eğitim imkanı, makine ve ekipman desteği yanında sizlerin gelişime katkı sağlayacak her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Yolunuz açık olsun.” 


Etiketler: teksan antalya

Şimdi Paylaş

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

Büyükelçi Kılıç, söz konusu anlaşmanın, bir

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, "PYD/YPG'ye ABD'nin dostu diyorlar, halbuki onlar ABD'nin dostu değil. Bunlar ABD'nin desteğini Suriye'de Marksist bir devlet kurmak için kullanan bir gruptur. Bizim temel amacımız ise Suriye'nin toprak bütünlüğü...

Kepez’den kanala 5 köprü

Kepez’den kanala 5 köprü


1 yıl önce Best Haber

Kepez Belediyesi, şehrin ortasından geçen Devlet Su İşleri (DSİ) kanalının üzerine 5 köprü daha inşa ederek, kanalın iki yakasındaki yolları birbirine bağlayacak.

Kepez Belediyesi, ilçenin batısındaki Ünsal Mahallesi’nde başlayan ve birçok mahalleden geçerek, doğudaki Düd...

ŞEHİRLER ARASI YOL ÜCRETLERİNE ZAM

Ramazan Bayramına sayılı günler kala Otobüs şirketleri tarafından bilet ücretlerine neredeyse %60’lara varan zamlar yapıldı…

Ortaya çıkan rakamlar gerçekten çok astronomik boyutlara ulaşmış durumda…Bazı güzergahlarda Uçak bilet fiyatlarından daha fazla ücret ta...