loader
DENİZ TİCARET ODASI BULUŞMA

DENİZ TİCARET ODASI BULUŞMA

Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi 22. Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.  Meclis Başkanı Berna Küner Vanmannekes ‘in açılış konuşması ile başlayan toplantı, DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin’in aylık faaliyetler hakkında Meclisi bilgilendirmesi ile devam etti.

Rekorlarla geçen bir 2019’u geride bırakıyoruz!

Başkan Ahmet Çetin, 2019 yılına veda etmek üzere olduklarını belirtirken, Antalya olarak deniz turizmi adına iyi bir sezon geçirdiklerini söyleyerek, “ Rekorlarla geçen bir sezonu geride bırakıyoruz. Antalya’da rekor bir turist artışı ile iyi de geçen bir yıla veda ediyoruz. Umarım 2020 yılı hem sayısal anlamda hem de gelir anlamında çok daha iyi bir sezon olur. Şimdiden tüm üyelerimizin ve denizcilerimizin yeni yılını kutluyorum” dedi.

Akdeniz Feneri Projesi ile öğrenciler denizle buluşuyor!

Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi olarak gerçekleştirdikleri 7. Ve 8. Sınıf öğrencilerinin denizle buluşmasını ve denizi daha iyi tanımasını amaçladıkları ‘Akdeniz Feneri Projesi’ hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Ahmet Çetin, bu yıl içerisinde 200’e yakın öğrencinin proje kapsamında denizle buluşturulduğunu söyledi.

Başkan Ahmet Çetin, “ Akdeniz Feneri Projesi, Odamızın 2004 yılında uygulamaya başladığı son derece önemli bir proje. Burada amacımız 7. Ve 8. Sınıf öğrencilerimize, lise dönemi öncesi özellikle Antalya’nın kırsal kesiminde Sosyo-ekonomik kültürel olarak daha zayıf bölgelerinden çocukların denize getirip, deniz ile tanıştırmak. 2004- 2005 yılında bu projeye başladığımızda, o yıllarda denizi ilk defa gören çocukların olduğunu biliyoruz.  Zaman içerisinde bu sayı azaldı ve şimdilerde hemen hemen her çocuğumuz deniz ile buluştuğunu görüyoruz. Çocuklarımızın denizcilik konusunda fikir sahibi olmaları, özellikle yaşadığı şehrin denizcilik envanteri, limanı, marinası hakkında bilgi sahibi olması, farkına varması ve en önemlisi de bunlardan bir veya bir kaçının denizcilik sektörünün içerisinde yer almasını sağlamayı amaçlıyoruz.  Bunun yanında çocuklara denizciliğin yanı sıra çevrenin duyarlılığı ve çevrenin korunması, aileleri ile birlikte yüzmeye giderken uyacağı kurallar gibi bilgilerde sunuyoruz. Bu proje sayesinde Fettah Tamince Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi ortaya çıkmıştır. Yine bu proje sayesinde yıllarca bitmeyen yüzme havuzları bitti. Yine bu proje sayesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Yelken Deniz Sporları İhtisas kulübüne Konyaaltı’nda yer tahsis etti. Bu eğitimleri vermeye ve çocuklarımızı denizle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Deniz Ticaret Odamız ile vizyonumuz aynı!

Antalya’ya yeni atanan Liman Başkanı Mutafa Yılmaz da toplantıya katılan isimler arasında yer aldı. Yılmaz, Deniz Ticaret Odası ile işbirliği içerisinde çalışmalar yapacaklarını ifade ederek “ Öncelikle yeni yılın ülkemiz için, denizcilik için Antalyamız için bol kazançlı ve kazasız belasız geçmesini temenni ediyorum. Deniz Ticaret Odamız ile vizyonumuz aynı. Denizci millet, denizci ülke. Denizciliği, milli ilke olarak benimseyip, dünyada saygın ve söz sahibi yapmak, toplumdaki deniz bilincini geliştirmek, geleceğe daha temiz ve daha güvenli denizler bırakmak” diye konuştu.

Deniz Turizmi faaliyetleri konusunda büyük bir yol kat ettik!

Toplantıda konuk olarak yer alan İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Aylin Kalıntaş da 2019 yılı Deniz Turizmi faaliyetlerini değerlendirdi. Kalıntaş yaptığı konuşmasında, “ 10 yıldır bölgemizde Deniz Turizmi faaliyetleri konusunda büyük bir yol kat ettiğimizi düşünüyorum. Bu konuda Deniz Ticaret Odamızın büyük katkıları var. Liman Başkanlığı ve Deniz Ticaret Odası’nın işbirliği ile uygulanacak kurallar konusunda çalışmalarımızın büyük bir bölümünü tamamladık” dedi.

Şube İhtisas Komisyonu Çalışmaları görüşüldü

Toplantıda, 2019 yılı Ekim ayı Gelir Giderlerinin Hesapları İnceleme Komisyon Başkanı tarafından sunulurken, Şube İhtisas Komisyonu Çalışmaları da görüşüldü. İlçe Günübirlik ve Sportif Turizm Kurulu Toplantılarında Odayı temsil edecek üyelerin seçiminin ardından, toplantıya katılanlar tarafından İlçelerinde yaşanan sorunlar ve görüş önerileri tartışıldı.

 


Etiketler: DTO DENİZTİCARETODASI AKDENİZFENERİPROJESİ DENİZTURİZMİ AKDENİZ ANTALYA

Şimdi Paylaş

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

Başkan Böcek 100 günü değerlendirdi

Başkan Böcek 100 günü değerlendirdi
Büyükşehir’in borcu 6 milyar 206 bin 733 TL
Aylık 40 Milyon TL açıkla gidiyoruz
3. Etap Raylı Sistem 1 Ağustos’ta başlıyor
12 projeyi beklemeye aldık
Kırcami el birliğiyle çözülecek

Büyükşehir...

ASAT Yapı Malzemeleri Laboratuvarı kurdu

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, projelerinde kullandığı
malzemelerin uluslararası standartlara uygunluğunu ölçmek amacıyla Yapı Malzemeleri
Laboratuvarı kurdu. Toplamda 1045 metrekare deney alanına sahip laboratuvar 4 milyon 500
bin liraya mal oldu.
İşle...

Alman Konsolostan Başkan Topaloğlu'na ziyaret

Almanya Antalya Konsolosu, Başkanı Topaloğlu’nu ziyaret etti

 

 

Almanya Antalya Konsolosu Wolfgang Wessel, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette, Meclis Üyemiz Ferhan Fidan da hazır bulundu.

 

Ziyarette konuşan Başkan Topaloğlu, nazik ...