loader
Birevim,Tasarruf Finansmanı kavramını yeniden tanımladı

Birevim,Tasarruf Finansmanı kavramını yeniden tanımladı

Geliştirdiği özgün “Sürdürülebilir Tasarruf Finansmanı” modeli aracılığıyla sektörüne kazandırdığı dinamizm ile dikkat çeken “BİREVİM”’; 2019 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Yılsonu itibarıyla BİREVİM’in ekonomiye ve tasarruf sahiplerine sağladığı desteğin en önemli göstergesi olan “Birlikte Tasarruf Finansmanı” modeli ile ev ya da araba sahibi olan tasarruf sahiplerinin sayısı; bir önceki yıla kıyasla 7 kat artış göstererek 70 binlere ulaştı. Başka bir ifadeyle, 2019 yılında, sektörün toplam teslimatının üçte birini tek başına BİREVİM gerçekleştirdi. Sektöre girdiği 2016 tarihinden bu yana, şubelerinin bulunduğu il sayısını 50’ye, şube sayısını 85’e, çalışan sayısını 1500’lere, aylık ortalama teslimat adetlerini 2 binlere ulaştırdı.

BİREVİM’in, Birlikte Tasarruf Finansmanı ile ekonomiye verdiği destek 2019'da artarak devam etti

31 Aralık 2019 tarihi itibariyle, her ay 100 binin üzerinde insanı tasarruf finansmanı ile tanıştırdıklarını ve özellikle 2019 yılının dördüncü çeyreğinde, ayda ortalama 2 bin kişinin ev ve araba sahibi olmasına vesile olduklarını vurgulayan BİREVİM Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, “Henüz 3,5 yaşındayız ve sektörün kurumsallaşarak büyümesine ciddi katkılar sunuyoruz. Bu dinamik yapımıza rağmen her yıl daha iyisini başarmak adına kendimizi sorguluyor, “tasarruf finansmanını” ana meselemiz olarak görüyor, daha çok tasarruf sahibine erişmek, ekonomiye daha büyük katkılar sunmak için kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Sektöre dahil olduğumuz tarihten itibaren sektörümüz için, ‘BİREVİM öncesi ve sonrası’ diye bir gerçek oluştu. Bu başarı, tasarruf finansmanı olgusunun, “birlikte” ve “sürdürülebilirlik” kavramlarıyla yeniden tanımlanmasının başarısıdır. Bir işletme için para kazanmak elbette önemlidir ancak bunu yaparken, kültüre, topluma, insanlara faydalar üreterek başarmanın peşinde olan bir kurumuz. Mevcut, süregelen varlıkların ve bu varlıklar üzerinden yapılan tasarrufların bir araya getirdikleri gücün, “insan merkezli finans” anlayışı ile hızlı ve kolay yatırımlara dönüşebildiğini gösteriyoruz. 2019 yılsonunda 70 binleri aşan tasarruf sahibinin hayallerine vesile olarak bu başarıyı taçlandırdık. Başka bir ifadeyle, 2019 yılında, sektörün toplam teslimatının üçte birini tek başımıza biz gerçekleştirdik. Bunu, tasarruf sahiplerinin tüm fonlarını, yine tasarruf sahiplerinin teslimatlarında kullanarak gerçekleştirdik. Sektöre girdiğimiz 2016 tarihinden bu yana, şubemizin bulunduğu il sayısını 50’ye, şube sayımızı 85’e ve aylık ortalama teslimat adetlerimizi 2.000’lere taşıdık. Uzun yıllardır faaliyette olan firmaların yaptığı teslimat adetlerine bu kadar kısa sürede ulaşmak bizim gibi genç ve dinamik bir firma için büyük bir başarıdır.” dedi.

2020-2023: Sektörün Müşteri Memnuniyeti ödüllü tek markası…

BİREVİM olarak 2020-2023 arası dönemi, Tasarruf Finansmanı Seferberliği dönemi ilan ettiklerinin altını özellikle çizen Murat Çiftçi, sözlerine şöyle devam etti: “Tasarruf finansmanını, tüm Türkiye sathına yaymak üzere kendimize bir söz verdik. Her ay 100 bin aileyi tasarruf finansmanı ile buluşturmak, başka bir ifadeyle, önümüzdeki 5 yılda, 5 milyon ailenin ev ya da araba sahibi olmasına vesile olmak gibi güçlü bir hedefimiz var. TÜİK verilerine göre, Türkiye’de 24 milyona yakın hane bulunuyor ve bu hanelerin yüzde 44’ü kendi evinin sahibi değil. İnsanın temel ihtiyacı ve hakkı olan “barınma”nın, en az maliyet ve en uygun koşullar ile karşılamasına imkân sağlamak ve bu doğrultudaki hayallere vesile olmak için yola çıktık. Sektörümüzün ayrıcı özelliği tasarruf odaklı finans işi ile uğraşmasıdır. Ve şu anda neredeyse tüm sektör, BİREVİM’in geliştirmiş olduğu, fikri ve eser hakları tamamen firmamıza ait olan finans modelini kullanıyor. İhtiyaçlar ve beklentilerin hızla değiştiği dünyada, 90’lı yıllarda oluşturulan ve buralara kadar uzanan modelin aynı yöntem ve uygulamalarla sürdürülebilir olma şansı yoktur. Bizim sektöre giriş nedenimiz de budur. Düşük ve orta gelirli ailelerin konvansiyonel yöntemlerle ev sahibi olması imkânsızlaşmış, tasarruf finansmanı yöntemiyle ev ya da araba sahibi olma koşulları ise her geçen gün farklılıklar göstermiştir. Bizim uyguladığımız modelin geçmişte kullanılan uygulamalarla hiçbir bağı yoktur. Sektörde halihazırda kullanılan modelin mimarı biziz. Bu sevindirici bir durum bizim için. Çünkü sektörün yaptığı her doğru uygulama, imzalanan her sözleşme bizi ancak ve ancak mutlu eder. Geliştirdiğimiz sürdürülebilir tasarruf finansmanı modeli ile Erken Teslimat ve ödemelerin daha erken bitirilebilmesi avantajlarını getirdik sektörümüze. Sektörün hacmini büyüten, sektörün kurumsallaşarak büyümesine liderlik eden bir marka haline geldik. Özellikle teslimat sayıları BİREVİM sonrasında en az 5 kat arttı. Bu sene sonunda ise, BİREVİM olarak, 2019 finansal sonuçlarının çok üzerinde bir performans ve sürdürülebilir büyüme oranı hedefliyoruz.”

Sektörün %100 Müşteri Memnuniyeti ödüllü tek markası: 15 uluslararası ödül

Bağımsız bir araştırma şirketinin yaptığı araştırma sonuçlarına göre, müşteri bağlılık oranlarının yüzde 89 ve tavsiye eden müşteri oranının yüzde 90 çıktığını vurgulayan BİREVİM Yönetim Kurlu Başkanı Çiftçi, “Ayrıca Şikayetvar.Com’da ki memnuniyet oranımız yüzde 100’e ulaştı. 2018’de ve geçen sene, özellikle tüketici-müşteri memnuniyetine odaklanan ve tanesi dünyanın en prestijli iş ödüllerinden olan Stevie Awards’tan alınan toplam 15 ödülümüz söz konusu. Modelimizin, özellikle müşteri memnuniyeti konusundaki başarısını tescil eden bu uluslararası ödüller bizi gerçekten motive ediyor çünkü biliyoruz ki, bu ödülleri özgün tasarruf finansmanı modelimizle alıyoruz. Asla unutmamak gerekiyor ki, ülkemizin ve insanımızın kalkınması; hem bireysel hem de ulusal tasarruf oranlarımızın artırılmasından geçiyor.” dedi.

Türkiye’nin ve dünyanın ilk Sosyal Finans Zirvesi

BİREVİM olarak kendilerini, tasarruf finansmanı sektörünün yeni jenerasyonu olarak gördüklerini ifade eden Murat Çiftçi2020 yılı için bir de müjde vererek, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu sene de sektörümüze yön vermeye devam etmeyi hedefliyoruz. Sektörün etik kodlarını belirlemek üzere çalışmalarımız ve girişimlerimiz devam ediyor. Türkiye’nin ve hatta dünyanın ilk Sosyal Finans Zirvesi’ni 10 Mart 2020’de gerçekleştiriyoruz. Tasarruf Finansmanı alanında dünya çapında inisiyatif sahibi kanaat önderleri, 10 Mart’ta düzenleyeceğimiz zirvede olacaklar.

Tasarruf Akademi ile sektöre uzmanlık ve yetkinlik kazandırıyoruz…

Sektöre öncülük ettiğimiz bir başka alan ise istihdam… Tasarruf finansmanı modeline artan ilgi, sektörümüzü de büyütüp, geliştiriyor elbette. Bu da, yetişmiş ve nitelikli insan kaynağı ihtiyacını artırıyor. İşte bu sebeple, hem ihtiyaç konusunda hızlı bir farkındalık yaratmak hem de bu konuda ki mevcut soruna çözüm önermek amacıyla 1 Kasım 2018 tarihinde yetkin Tasarruf Akademi uzmanları yetiştirmek hedefi ile Tasarruf Akademiyi kurduk. Şu ana kadar sektörümüze 942 nitelikli insan gücü kazandırdık. Sektöre her ay ortalama 100 yeni tasarruf finansmanı uzmanı kazandırıyoruz. 2020 yılı sonuna kadar, sektöre alanında uzman ve yetkin en az 2 bin mezun kazandırmayı hedefliyoruz.”

 


Etiketler: SÜRDÜRÜLEBİLİRTASARRUF FİNANSMAN BİREVİM BİRLİKTETASARRUFFİNANSMANI MÜŞTERİMEMNUNİYETİ MURATÇİFTÇİ EKONOMİ AKDENİZ ANTALYA

Şimdi Paylaş

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

BAŞKAN SÖZEN YENİ KREŞLERİ İNCELEDİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, inşaat çalışmalarına devam edilen

Taşağıl ve Sarılar Mahallelerindeki kreşleri yerinde inceledi. Kreş inceleme

gezisine Mustafa Ceylan, Kreş Müdürü Emine Çataltaş ve Taşağıl Mahallesi

Muhtarı Ali Nail Arseven de eşlik etti. ...

Ekrem İmamoğlu

Ekrem İmamoğlu


5 yıl önce Best Haber

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "yıllar sonra ilk defa göreceksiniz, genel sekreter yardımcıları kadın olacak. Daire başkanları ve müdürler de" açıklaması yaptı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, merak edilenler hakkında Sözcü'den Özlem Gürses'in sorularını yanıt...

Bodrum katındaki hurda uçak hurdacıya verildi, herkes rahatladı

Ambarlı Mahallesindeki bir binanın yıllardan bu yana kullanılmayan bodrum katını kiralamak isteyenler sahibini aradı. Kapısı iple bağlı, zaman zaman evsizlerin kaldığı bodrum katına giren bina sakinleri içeride kime ait olduğunu bilmedikleri 2 kişilik, ultralight yani hafif uçak sınıfında, tek motorlu bir u&cced...