loader
BARIŞ SUYU FESTİVALİ’nde Edis ve Gökçe Rüzgarı

BARIŞ SUYU FESTİVALİ’nde Edis ve Gökçe Rüzgarı

BARIŞ SUYU FESTİVALİ’nde
Edis ve Gökçe Rüzgarı

Manavgat Belediyesi tarafından bu yıl 23.ncüsü düzenlenen Barış Suyu, Kültür, Turizm, Sanat ve Gençlik Festivalinin 6. gününde sanatçılar Edis ve Gökçe’yi izlemek için binlerce vatandaş festival alanına akın etti. Başkan Şükrü Sözen muhteşem gecede birlik ve beraberlik mesajları verdi

Kentteki turizm canlılığını arttırmak, esnafa katkıda bulunmak ve insanları sosyal yaşamın içerisine dahil edebilmek amacıyla yapılan Barış Suyu Kültür, Turizm, Sanat ve Gençlik Festivali’nin 6. gününde de sanatçılar Ediş ve Gökçe’yi izlemek isteyen Manavgat halkı Atatürk Kültür Merkezi’ne akın etti. Ünlü sanatçıların Manavgat halkıyla buluşacağı ve 3 gün süren halk konserlerinin ikinci gününde önce güzel sanatçı Gökçe sahne alarak popüler parçalarını Manavgat halkı için seslendi. Gökçe’ye teşekkür plaketi ve çiçeğini Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Ödevoğlu sundu. 

SÖZEN’DEN NAZIM HİKMET’İN YÜRÜMEK ŞİİRİ
Ardından Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Manavgat halkına hitaben anlamlı bir konuşma yaptı. Başkan Sözen, konuşmalarında Türkiye’nin her zamankinden fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu dönemde Manavgat’ta yapılan festivallerin büyük önemi olduğunu ve tüm ülkeye ve dünyaya festivaller aracıyla güzel mesajlar vermeye çalıştıklarını söyledi. Festivallere sadece bir akşamda 50 bin kişinin gelmesinin büyük memnuniyet verici olduğunu vurgulayan Başkan Sözenin Atatürk, Cumhuriyet değerleri, vatan, bayrak sevgisine değindiği konuşması ve Nazım Hikmet in Yürümek isimli şiirini seslendirmesi büyük alkış aldı. Sözen konuşmasında ;şu sözlere yer verdi. 
“Çok değerli, hanımefendiler, beyefendiler, geleceğimizin teminatı gençler, çocuklarımız, Türkiye’mizin dört bir yanından ve yurt dışından gelmiş tüm konuklarımız... Hepiniz hoşgeldiniz.
 
Özgürlüğü, barışı, kardeşliği, birlikte yaşamı ve güzellikleri paylaştığımız bir Barış Suyu Festivali’nde daha sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum, gururluyum... Bu gün burada bizlerle olan gençlerimize teşekkür ediyorum. Fedakar Kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Bize umut veren çocuklarımıza teşekkür ediyorum. Her zaman beraber yürüdüğümüz dostlara, arkadaşlara ve tüm Manavgat halkımıza teşekkür ediyorum. Hepiniz iyi ki varsınız…Değerli hemşehrilerim, Manavgat,Türkiye’de, kültür sanat etkinlikleriyle öne çıkan, insanların birbirleriyle kucaklaşıp, sevgiyi dostluğu paylaştığı festivalleriyle anılan bir kent haline geldi. Bundan gurur duyuyoruz. YAPILAN HER İŞ BİR AMACA HİZMET EDER. Bizim de amacımız festivallerimiz vesilesiyle tüm dünyaya güzel mesajlar verebilmek.
23’üncüsünü düzenlediğimiz festivalimizde özgürlüğün ve barışın kokusu,tüm Türkiye’ye Manavgat’tan yayılsın istiyoruz.
Yeryüzünde 'Kurşun Sesleri' değil, 'Kuşların ve Çocukların Sesleri' yükselsin istiyoruz.
Manavgat’tan esen rüzgar, buradaki kardeşlik, birlik, beraberlik duygularını, tüm kalplere taşısın istiyoruz.
Diliyorum ki insanlar, gerçek insanlık değerleriyle donansın. Bu mesajı verebilecek en güzel kent Manavgat diye düşünüyorum,
ÇÜNKÜ İNSAN dediğin MANAVGAT gibi AYDINLIK olmalı.
Akdeniz’le Manavgat Irmağı gibi birbirine kavuşmalı, selam vermeli, el ele tutuşmalı
İNSAN DEDİĞİN Side’deki 3 bin yıllık Apollon gibi olmalı. Tarih boyunca yıkılmayan sütunlarıyla, hayata sımsıkı bağlanan,
İNSAN DEDİĞİN Şelale gibi olmalı. Coştukça coşan, enerjik ve sevecen olmalı KADINI, Toros Kadınları gibi üretken, emekçi,
ERKEĞİ Yörük gibi mert, yiğit ve güçlü olmalı.
Yüreği her daim Cumhuriyet ve Atatürk sevgisi ile çarpmalı.
Evet değerli dostlarım.
Söz konusu Manavgat olunca fazla da mütevazı olamayacağım.
Türkiye’mizde Manavgat gibiaydınlık, çağdaş, Atatürkçü, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan, dinamik KENTLERE ihtiyaç var. Ülkemizde son dönemlerde yaşanan büyük DEĞİŞİM’le birlikteManavgat gibi kentlerimizin sayısının artması geleceğe dair umutlarımızı yeşertiyor.HERŞEYİN güzel olacağı bir Türkiye’ye ADIM ADIM yürüyoruz. Ülkemiz insanı, her ne kadar zorluklarla günlerini geçirse de, içimizde çok daha fazla UMUT barındırıyoruz bugünlerde. Gelecekten çok umutluyuz. Umutluyuz. Çünkü biz Türk milletiyiz. Her türlü zorluğun üstesinden geliriz. Bizler güzel Türkiye’mizi ve vazgeçilmez değerlerimizi yüreğinin ta derininde taşıyan bir milletiz.
Ananeleriyle yaşayan, örf, adet ve geleneklerine bağlı bir milletin önünde hiçbir engel duramaz.Bu millet kadınıyla, çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla Çanakkale’de, Anafartalar’da, Dumlupınar’da savaşmış, şehitler vermiş bir millet. Elinin bereketiyle azı çoğa çeviren analarımız, şehidinin üzerine elleriyle bayrağını örten yürekli babalarımız var bizim.
Çalışkan, aydınlık yüzlü gençlerimiz, bilimle, teknolojiyle büyüyen çocuklarımız var. Ne ekonomik sıkıntılar, ne terör, ne darbe, ne savaşlar bizi yıldıramaz.
Bu millet onurlu kavgasıyla dik durup her türlü zorluğu aşmış bir millet.Biz Atatürk çocuklarıyız,bu milletin evlatlarıyız
Bu vatanı, Cumhuriyeti, bu ülkeyi, bayrağımızı her zaman koruyup kollayacağımıza ve hiçbir değerinin kılına zerre kadar zarar getirmeden geleceğe taşıyacağımıza dair Ata’mıza sözümüz var. Hep birlikte bu değerlerimiz için AND içmişiz. Değerli hemşerilerim, Bizim bu duruşumuz, mücadelelerimiz herkes tarafından bilinirken, son günlerde suni gündemlerle BİZİ EN SAĞLAM OLDUĞUMUZ YERLERİMİZDENyaralamaya çalışanlar olduğunu görüyoruz.
Bizim SEVDALARIMIZ öyle birilerinin, seçim döneminde yaşadığı sahte sevdalara benzemez.
Bizim SEVDAMIZ BAŞKADIR değerli dostlarım.
Hele hele Atatürk’ümüz, O’nun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, rengini şehitlerimizin kanlarından alan Türk bayrağımız ve Manavgat’ımıza olan sevdamız BAMBAŞKADIR,  
Caddelerde 19 Mayıslarda 30 Ağustoslarda 29 Ekimlerde bayrağımızla meşalelerimizle bizlerle yürüme cesareti bile gösteremeyenlerin bizim bu değerlerimizi, bağlılığımızı tartışmalarına asla izin vermeyiz,
 Bu sevdamızı bugüne kadar kimseye sorgulatmadık, bundan sonra da asla sorgulatmayız. Buradan, sözde polemikler yaratarak farklı amaçlar gütmeye çalışanlara sesleniyorum. Bilsinler ki başarılı olamayacaklar.
Çünkü 31 Mart’ta değerli halkımız aynı zamanda, Cumhuriyet değerlerimizi, bayrağımızı, Atatürk devrimlerini, yaşanabilir özgür bir kenti, çocuklarımızın aydınlık geleceğinin tercihini de yapmıştır. Polemiklerle, yalan dolan algılarla, linç kampanyalarıyla kimse bunu değiştiremez ve amaçlarına ulaşamaz.
Biz, sevdalarımızın peşinden gidiyoruz. Eksiklerimiz, noksanlarımız olabilir ama Manavgat sevdamızla her zaman buradayız, halkımızın içindeyiz, sorunlarında yanındayız. Kentimizin değerlerinin korunması ve kollanması adına her türlü mücadeleyi veriyoruz.
Ama Sözde Manavgat Sevdalarıyla, dün buraları aşındırıp, 4 aydır ortalarda görünmeyenleri de bu Manavgat halkı unutmayacaktır
Değerli hemşehrilerim,
Manavgat sevgimizle 10 yılı aşkın bir zamandır, çalışıp bu kente hizmet ediyoruz. Sadece elimizi değil, bedenimizi, yüreğimizi taşın altına koyuyoruz.
Her türlü sıkıntılara göğüs gererek, baskılara boyun eğmeden kentimizi dünya ölçeğindeki metropollerle boy ölçüşecek konuma getirmek için mücadele ediyoruz.
“Hedefi olmayan insanlar yol alamaz” değerli dostlarım.
Biz hedeflerimizi siz değerli halkımıza güvenerek, sizden aldığımız güçle her zaman büyük tuttuk.
Manavgat’ımız bu büyük hedeflerle çok yol kat etti. Büyük yatırımlarla çıtayı yükselttiğimiz Manavgat’ta, insanlarımızın hak ettiği gibi yaşayabilmesi için çaba sarf ediyoruz.
Yükselen belediyecilik anlayışı da bunu gerektiriyor. Önceki dönemlerimizde olduğu bu dönemimizde “İNSAN” demeye, “Kadın” demeye, “Çocuk, Genç” demeye devam edeceğiz.
Bir tek insan gülebiliyor mu? Bunun için uğraşacağız. Biz insanımıza, insanca saygıyla bakmaya demokrasi ve adaleti inşa etmeye devam edeceğiz.
Her şeyden önce Manavgat’ımızın maneviyatını bilen,milli değerlerine sahip çıkan, gelecek için fikri hür, vicdanı hür nesilleri yetiştirmek gerek. Kültür ve sanatla yoğrulmuş, spor yapan, donanımlı ince ruhlu gençler bizim geleceğimiz olacaktır.  
BUGÜN burada şu an genci, yaşlısı, kadını, çocuğuyla 50-60 bini aşkın coşkulu vatandaşımız var. Bundan daha güzel bir fotoğraf olabilir mi. İşte Bizi de en mutlu eden bu fotoğraftır.
Değerli hemşehrilerim,
Biz sizlerle yaşanabilir ve daha güzel bir kenti oluşturmak için yürümeye devam edeceğiz. Sizlerle omuz omuza kol kola gönül gönüle yürümek, bizim için en büyük güç ve dayanaktır.
NAZIM HİKMET’İN dizelerinde dediği gibi
Yürümek; 
yürümeyenleri arkasında boş sokaklar gibi bırakarak, 
havaları boydan boya yarıp ikiye 
karanlığın gözüne bakarak yürümek.. 
Yürümek; 
dost omuzbaşlarını omuzlarının yanında duyup, 
kelleni orta yere 
yüreğini yumruklarının içine koyup yürümek .. 
yürümek; 
yolunda pusuya yattıklarını, 
arkadan çelme attıklarını bilerek yürümek .. 
yürümek; 
yürekten gülerekten yürümek” Sürekli doğru bildiğiniz yollarda gülerek yürüyebilmeniz dileğiyle sevgilerimi ve saygılarımı sunuyor, hepinize güzel bir akşam diliyorum”

EDİS COŞTURDU
Ardından sahne alan pop müzik sanatçısı Edis en güzel parçalarını dansçılar eşliğinde seslendirdi. Edis i dinleyen gençler, kıvrak şarkılarla hem dans etti, hem şarkılara eşlik etti. Edis’e Manavgat’ın sloganı olan Özgürce Yaşa plaketini ve çiçeğini Başkan Şükrü Sözen sundu. 
 


Etiketler:

Şimdi Paylaş

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

Büyükşehir’den Konyaaltı’nda kar mücadelesi

Kardan kapanan Hisarçandır yolu açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı İlçesi’ne bağlı Hisarçandır Mahallesi’nin karla kapanan yolunu açıyor. Ekipler, bölgede yer yer 1 metreye ulaşan kar tabakasıyla mücadele ediyor.

Büyükşehir Belediye...

Sur Yapı’dan yeni kampanya

Sur Yapı’dan yeni kampanya


6 yıl önce Best Haber

Avrupa’nın en büyük kentsel dönüşüm projesi  ’da yeni kampanya ile ilk yıl ödemesiz 108 taksitle ev sahibi olma fırsat...

KEMER’E YENİ PARKLAR KAZANDIRILIYOR

Kemer Belediyesi Park Ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çalışmaları kapsamında yeni parklar inşa ederken, mevcut parklarda da bakım faaliyetlerine devam ediyor.

Haberin Devamı