loader
Sanat Ve Doğa Antalya DokumaPark’ta Buluştu

Sanat Ve Doğa Antalya DokumaPark’ta Buluştu

Kepez Belediyesi’nin DokumaPark’ta 23 bin 500 metre kare alanda oluşturduğu ‘Botanik Bahçesi’, Heykel ve Geri Dönüşüm Sanatçısı Adnan Ceylan’ın sanat eserleriyle daha da güzelleşti.

Manavgat yangınında zarar gören ağaçlardan elde ettiği odun ve tahta parçalarını sanat eserine dönüştüren İleri Geri Dönüşüm Sanatçısı Adnan Ceylan’ın ‘At, Beyaz At, Geyik, Boğa’ figürleri DokumaPark’taki Botanik Bahçe’de doğaseverlerle buluştu. Türkiye'nin en büyük orman yangını olarak kayıtlara geçen Manavgat yangınında zarar gören ağaçlardan elde ettiği odun ve tahta parçalarıyla at figürü yapan Adnan Ceylan’ın 'Manavgat' adını verdiği at, sanat ve doğaseverler tarafından büyük beğeni topluyor. Antalya ili olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinden gönüllü sanatseverlerin desteğiyle yapılan, 3 metre 40 santim uzunluğunda, 250 kilo ağırlığında şaha kalkmış görünümdeki ‘Manavgat’ isimli at figürü doğanın uyanışını temsil ediyor.

9 Bin 270 Adet Bitki, 6 Tematik Bahçe

Dokumapark Botanik Bahçe içerisinde 226 ayrı türde 9 bin 270 adet odunsu ve çalı bitkisine ev sahipliği yapıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanları tarafından kurulan ağaç ve bitki müzesinde; Japon Bahçesi, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bahçesi, Tropik Bitkiler Bahçesi, Kaya ve Alpin bitkileri Bahçesi, Meyve Bahçesi olmak üzere altı adet temalı bahçe de bulunuyor.
Ziyaretçilerini, doğanın renkleri, kokuları ve endemik bitkileriyle buluşturan bahçede, Yörük Kültürü’ de yaşatılıyor. Botanik Bahçesi’nde,  Antalya-Burdur Karayolu üzerinde bulunan Zeytinli Sarnıcı’nın bir benzeri bulunuyor.


Etiketler: Dokuma Yangın Dokumapark Antalya

Şimdi Paylaş

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

Yılbaşı Festivali 24 Aralık-2 Ocak Arasında Antalya Cam Piramit’te

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından, 24 Aralık- 2 Ocak tarihleri arasında Cam Piramit’te Yılbaşı Festivali düzenlenecek. Festival...

Pippa Bacca’ya

Pippa Bacca’ya


4 yıl önce Best Haber

İtalyan sanatçı, Pippa Bacca, “Ortadoğu’da yaşanan savaşlarda mağdur olan ülkelere dikkat çekmek ve barışa katkı sağlamak amacıyla”, İtalya’dan, Kudüs’e, oradan Lübnan’a uzanan bir yolculuk planlamış. Ataları Romalıların giysilerini anımsatan, masumiyetin simgesi beyaz geli...

ATASEM’den ‘Bir Kadın Bir Kare’ fotoğraf sergisi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Sanat Eğitim Merkezi (ATASEM) fotoğrafçılık
bölümü kursiyerleri anlamlı bir sergiye imza attı. Kursiyerler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü
kapsamında Özdilek AVM fuaye alanında ‘Bir Kadın Bir Kare’ konulu fotoğraf sergisini
Haberin Devamı