loader
Kepez’den 31’nci bilişim sınıfı 

Kepez’den 31’nci bilişim sınıfı 

Kepez Belediyesi, 50 okula bilişim sınıfı projesi kapsamında 31’inci bilişim sınıfını Ünsal Ortaokulu’na kazandırdı.
Kepez Belediyesi okullara bilişim sınıfı kazandırmaya devam ediyor. 50 okula bilişim sınıfı projesi kapsamında 31’inci bilişim sınıfı Ünsal Ortaokulu’na armağan edildi. Bilişim Sınıfı’nın açılış törenine Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, muhtarlar, öğrenci ve velileri katıldı.  Ünsal Ortaokulu Bilişim Sınıfı Açılış töreninde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,  Kepez’e 31’nci bilişim sınıfının kazandırıldığını söyledi. Geleceğin teminatı olan çocukları en iyi şekilde yetiştirmek için çalıştıklarını belirten Tütüncü, “Çocuklarımızı çok seviyoruz. Onları iyi bir şekilde geleceğe taşırsak, kazanan milletimiz olacak diyoruz. Bu sebepten dolayı hukuki sorumluluğumuz olmadığı halde vicdani sorumluluğumuz gereği en çok okullara, en çok öğrencilere ve sevgili çocuklarımıza hizmet ediyoruz.” dedi. 
Dünya çocukları kodlama dili öğreniyor
Çocukların artık küresel bir çağda yaşandığını ve bilginin de serbestçe dolaştığını belirten Başkan Tütüncü, “Hayatın her alanında bilişimi görüyoruz, interneti görüyoruz. Ben istiyorum ki; Okullardaki çocuklarımız bilgi ile bilgi teknolojileri ile daha içli dışlı olsunlar. Çeşitli nedenlerden dolayı çocuklarımız bilgiye ulaşamama gibi bir sorunu yaşamasınlar. Bunun için bilişim sınıfı dedik. Bundan 4 yıl önce başladığımız bu yolculukta merkeze uzak okullarımızdan başlamak suretiyle bilişim sınıflarını çocuklarımıza kazandırdık. Dünyanın her yerinde sizin yaşınızdaki çocuklar kodlama dili öğreniyor. Teknolojinin dilini öğreniyorlar. Kepez’in çocukları teknoloji dilini öğrensin diye Amir Ateş Semt Konağı’nın içinde kodlama merkezi açtık. Okullarımıza açtığımız bilişim sınıfları da bu kodlama merkezimizin şubesi olarak görev yapıyor” diye konuştu.
Kepez’in çocukları robot yapıyor
Binlerce liraya satılan küçücük cep telefonlarının içerisine büyük bir teknolojinin sığdırıldığına değinen Tütüncü, “ Ne yazık ki biz neslimizi bu yönde geliştirmeye gayret etmemişiz. İşte bizde şimdi çocuklarımızın kendi zihinlerinde kurduklarını hayata geçirerek gelecekte teknolojiye katkı sunsunlar istiyoruz. Bugün açacağımız bilişim sınıfı çok yüksek bir projenin basamağıdır. Kodlama eğitimlerine giriş dersleri vereceğiz. Ardından, sizler Amir Ateş Semt Konağı’nda robot yapacaksınız. Bu şehrin çocukları şimdi Amir Ateş Semt Konağı’nda robotlar yapıyorlar. Belli çizgide yürüyen, gördüklerini toplayan robotlar yapıyorlar. Orada 3 yaşındaki çocuklara robotik kodlama eğitimi veriyoruz. Biz 3 yaşından itibaren robotik kodlama eğitimi veren bir belediyeyiz. Türkiye’de bu konuda ilk ve tek belediyeyiz. Neden? Çünkü biz sizleri çok seviyoruz. 7 yaşında bir kızım var ve 2 yıldır kodlama merkezine gidiyor. Bana “Baba bugün şu robotu yapacağız” dediği zaman ben çok mutlu oluyorum. Bu hayalleri kuran sadece benim çocuğum değil ki, Ünsal Ortaokulu’ndaki çocuklarda bu bilişim sınıfı ile bu hayalleri kuracaklar ve milletimize aydınlık gelecekler armağan edecekler. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 7-8 yıl önce başlattığı seferberliğin bugün milletçe meyvelerini topluyoruz. Bugün Türkiye Cumhuriyeti İHA’ları yapıyor, insansız hava araçlarını yapıyor. Bunları yapan genç Türk mühendislerimiz. Bizim milletimiz çalışkandır, bizim milletimiz başında sultan fatihler olduğu zaman gemileri karadan yürüterek Haliç’e indirmeyi başarmış, güçlü kuvvetli, kudretli büyük bir millettir. Yeter ki; milletimizin çocuklarına imkanlar verelim. Belediye başkanı olarak benim görevim sadece yol yapmak, kaldırım yapmak değil, çocuklarımıza da bir gelecek planlaması yapmaktır. Onlara en güzel eğitimleri vermektir. Bizim belediyeciliğimiz laf belediyeciliği değil, gönül belediyeciliğidir. “dedi. 
Türkiye’nin en güzel projeleri Kepez’de 
Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde 25 Şubat pazartesi günü saat: 11.00’da 5 yıllık yeni hedefleri açıklayacaklarını bildiren Tütüncü, “Matematik evlerinden, inovasyon merkezlerine, bilim merkezlerinden gezici kütüphanelere, dijital kütüphane’ye kadar birçok projeyi o gün açıklayacağız. Belediyecilik büyük düşünmeyi gerektirir. Hemşehrilerimiz yanı başımızda oldukça Türkiye’nin en güzel projeleri Kepez’de oluyor, Ünsal Mahallesi’nde oluyor. “ diye konuştu. 
Bu okuldan bilim adamları çıksın
Kepez’in Bilim Merkezi’nin de 2019 yılı sonunda hizmete gireceğini hatırlatan Tütüncü; “Çocuklarımız artık Matematik derslerini, Fen Bilgisi deneylerini DokumaPark’ta  kurduğumuz Bilim Merkezi’nde yapacaklar. Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin Bilim Merkezi’ne ulaşımlarını kolaylaştırmak için servislerimiz olacak. Bu imkanlar Antalya’nın hiçbir ilçesinde hiçbir öğrenciye sunulmamış imkanlar. Benim en büyük hayalim bu okuldan mühendisler çıksın, bilim adamları çıksın. “dedi. 
O okul buraya ya yapılacak, ya yapılacak
Ünsal Mahallesi’nin de okul talebi olduğunu hatırlatan Başkan Tütüncü, “O okul buraya ya yapılacak, ya yapılacak. 2019 yılı bitmeden temelimizi atıyoruz. Bu okulun yapımı için aslında çalışmalara başladık. Okul yeri ile ilgili mülkiyet sorunlarını belli bir aşamaya getirdik ve 2020’de açacağız. Biz gelecek tasavvuru ile en çok eğitime yatırım yapıyoruz. Çocuklarımıza yatırım yapıyoruz. Kepez’in bütün çocukları benim çocuğumdur. Kendi çocuklarımıza sağladığımız imkanları Kepez’in çocuklarına sağlamaz isek bize vermiş olduğunuz oylar helal olmasın demiştim. Şimdi yapmış olduklarımızla gurur duyuyorum. Onur duyuyorum ve o sözü yerine getirdiğimizi görüyorum. Bilişim sınıfları, etüt merkezleri, üniversiteye hazırlık kursları, kreşler, okul öncesi hazırlıkları, bilim şenlikleri, yenilikçi düşünceler ile gençlerin desteklenmesi, kitap fuarları, bütün bunlar Kepez için. Sizler için çalışmaya, çaba sarf etmeye devam edeceğiz. Benim için en büyük mutluluk mini mini yavrularımızın gözlerindeki mutluluktur, benim için mutluluk çocuklarımızın yüzündeki tebessümdür. Çocuklarımızın mutluluğu enerjimize enerji katıyor, kalbimizdeki heyecana heyecan katıyor. Sizlerin destekleri ile Kepez’e daha çok hizmetler yapacağız.” diye konuştu.
Güzel bir şehir sözü vermiştik 
2009’da göreve geldiklerinde bu mahallede bir tek bina olmadığını hatırlatan Tütüncü; “Her yer gecekonduydu. Buranın makus tarihini yeneceğiz. Mülkiyet sorunlarını çözeceğiz. Güzel bir şehir inşa edeceğiz demiştik. Ve bugün bu değişimi hep beraber görüyoruz. “ dedi. Konuşmaların ardından kurdele kesimi ile Ünsal Ortaokulu’nun Bilişim sınıfının açılışı gerçekleştirildi. Tütüncü ve beraberindeki heyet bilişim sınıfını gezdi. 


Etiketler: Kepez’den bilişim sınıfı  Kepez Belediyesi 50 okula bilişim sınıfı projesi Kepez Belediyesi Ünsal Ortaokulu bilişim sınıfı açılışı Kepez’in çocukları robot yapıyor

Şimdi Paylaş

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

Başkan Böcek Manavgat’ı ziyaret etti.

“Sorunların çözümü için 5 yıl beklemeyeceğiz”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat ilçesinde muhtarlar ve STK
temsilcileri ile bir araya geldi. Manavgat’ın taleplerinin masaya yatırıldığını ve
değerlendirildiğini söyleyen B...

Başkan Şahin'den kadınlar günü jesti

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ve eşi Ümmü Şahin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle personelinin kadınlar gününü kutladı. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde belediyenin farklı birimlerinde çalışan bayan personelle bir araya gelerek...

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN KAR ŞENLİĞİ 

Manavgat Belediyesi, yarıyıl tatiline devam eden çocukları karla buluşturmak için Sarılar Mahallesi Kapalı Pazar yeri önünde KAR-NE Şenliği düzenledi. Başkan Sözen, çocuklar için yaylalardan kamyonlarla kar getirtti. Vatandaşlar ve çocuklar kar şenliğine yoğun ilgi gösterdi.  Haberin Devamı