IYI Parti Antalya Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal Engelli Derneklerini Ziyaret Etti

0
8

 

IYI Parti Antalya Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal,  Antalya ilinde çeşitli Engelli Derneklerini ziyaret ederek engelli vatandaşların dertlerini dinledi.

Dr. Çokal, “Gerek sosyal yaşamda gerekse iş yaşamında kendilerine çok zor yer bulan ve yaşamın birçok alanında çeşitli ‘engeller’ ile karşılaşan engelli kardeşlerimizin farkına varmak ve onlarla birlikte yaşadığımızı unutmamamız gerekiyor. Bu nedenle, sadece belirli gün ve haftalarda değil her gün engelli kardeşlerimizi hatırlayarak sorunlarına çözüm getirmek için çalışmamız gerekmektedir. TBMM’de Sağlık komisyonunda yer alan bir milletvekili olarak engelli kardeşlerimizin sorunlarını hep dile getirerek sesleri olmaya çalışacağım. Unutmayalım ki her vatandaş engelli olmaya adaydır” dedi.

Engelliler kadar engelli ailelerinin de sorunlarını gündemde tutacağını kaydeden Çokal “Bir anne olarak engelli kardeşlerimizin anneleri ile görüştüğümde gözlerinde ‘çocuklarından önce ölmemek’ isteği vardır. Ve bir anne için çok zor durumdur. Anneler ağlamasın diye engelli kardeşlerimiz için projeler geliştirerek hayata geçirmeye çalışacağım” diye sözlerine devam etti.

Dr. Çokal,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Soru Önergesi verdiğini, bundan sonra da engelli vatandaşların meclisteki sesi olmaya devam edeceğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here