loader
Safahat, Antalya Cemil Meriç Kütüphanesi’nde Sergileniyor

Safahat, Antalya Cemil Meriç Kütüphanesi’nde Sergileniyor

Kepez Belediyesi, vefatının 85. yılında İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un 1924 yılında basılan ‘Safahat’ adlı eserini Cemil Meriç Kütüphanesi’nde kalıcı sergiye açtı.

Antalya’nın kitap envanteri bakımından en zengin müze kütüphanesi Cemil Meriç Kütüphanesi, Türk tarihi ve edebiyatının en güzel hatıralarını barındırmaya devam ediyor.  Kepez Belediyesi, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un Osmanlıca kaleme aldığı 1924 basımı orijinal 97 yıllık ‘Safahat’ adlı kitabını Cemil Meriç Kütüphanesi’nde kalıcı sergiye açtı.

Kitap 6 Ciltten Oluşuyor

Kepez Belediyesi’nin büyük bir özenle müze kütüphanenin en güzel bölümünde sergilediği ‘Safahat’,  6 ciltten ve 609 sayfadan oluşuyor. Safahat( Birinci Kitap), Safahât (İkinci Kitap), Süleymaniye Kürsüsünde, Safahât (Üçüncü Kitap), Hakkın Sesleri, Safahât (Dördüncü Kitap), Fatih Kürsüsünde, Safahât (Beşinci Kitap), Hatıralar, Safahât (Altıncı Kitap), Asım yer alıyor.

Tütüncü Sosyal Medyadan Duyurdu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, Mehmet Akif Ersoy’un ‘Safahat’ adlı eserinin Cemil Meriç Kütüphanesi’nde sergilendiğini sosyal medya hesaplarından duyurdu. Sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Başkan Tütüncü, “Milli şairimiz Mehmet Akif’i rahmetle anıyorum. Mekanı cennet olsun. Vefatının 85. yılında 97 yaşındaki bu nadide eseri kütüphanemizde kalıcı olarak sergiye sunuyoruz. Burası Cemil Meriç Kütüphanesi… Türk Edebiyatının en güzel hatıraları burada” ifadelerini kullandı.  


Etiketler: Safahat CemilMeriç MehmetAkifErsoy Kepez

Şimdi Paylaş

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

Nar Tanesi

Nar Tanesi


4 yıl önce Best Haber

Yaz aylarından Sonbahara geçerken yavaştan tezgahlarda  görünmeye başlar. Yaz boyunca , o sıcak günlerin  ısısıyla içindeki taneleri günden güne çoğaltır, irileştirir. Çiçekten meyveye dönüştüğünü fark edersiniz de ne zaman &oum...

EMRE ALTUĞ 20. SANAT YILINI MUHTEŞEM BİR KONSERLE KUTLADI

EMRE ALTUĞ'DAN BOL SÜRPRİZLİ 20. YIL KONSERİ

Kerki Solfej'in düzenlediği TİM Show Center'da gerçekleşen konserde, ünlü şarkıcıya Özgür Sevinç'in şefliğini üstlendiği Sinema Senfoni Orkestrası eşlik etti.

İlk albümü "İb...

Raziye Hanım’ın Biten Hasreti

Raziye Hanım’ın Biten Hasreti


4 yıl önce Best Haber

Raziye ismini aklıma kazıyan bir romandır. Melih Cevdet Anday’ın Raziye adlı romanını ne zaman okuduğumu tam olarak hatırlamıyorum. Fakat, belleğime öyle işlemiştir ki bu roman ve kahramanı Raziye’nin hikayesi unutamadığım bir isme dönüşmüştür.

2005 yılında Raziye Hanım’la tanış...