loader
Milliyet Mimarlık dergisi, dünyadaki ve ülkemizdeki  sektör gelişmelerini aktarmaya devam ediyor

Milliyet Mimarlık dergisi, dünyadaki ve ülkemizdeki sektör gelişmelerini aktarmaya devam ediyor

 

Milliyet Gazetesi ve YAPI Dergisi iş birliğiyle hazırlanan Milliyet Mimarlık dergisi; 31 Ekim  Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte mimarlara, iç mimarlara, yapı sektörü profesyonelleri, akademisyenler ve öğrencilere sektördeki en güncel gelişmeleri aktarmaya devam ediyor.

 

Mimari, tasarım ve yapı sektörünün nabzını tutan Milliyet Mimarlık dergisi, onuncu sayısında da tasarım, mimarlık ve kent gündemine dair en güncel bilgileri aktarıyor.

 

İlgiyle takip edilen Milliyet Mimarlık dergisi yeni sayısında; Venedik Bienali’nin 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi’nde küratör Hasim Sarkis’in davetlisi olarak yer alan ve dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri Venedik sahilinde “yan yana” getiren “Side by Side” projesiyle ilgili tüm detayları Mimar Han Tümertekin ile gerçekleşen röportajına yer veriliyor. Eski fabrika binasının yeniden işlevlendirilmesi ile İzmit Körfezi boyunca var olan kapalı kamusal alan ihtiyacını gidererek hem kent hafızasını canlı tutmayı hem de sunduğu kamusal alan ile kültür ve sanat altyapısı sağlamayı hedefleyen Özer/Ürger Mimarlık tasarımı Kocaeli Kongre Merkezi’ni mimari sayfalarında ele alınıyor.  Urbanjobs’ın klasik mekan beklentilerinin ötesine taşıdığı ve bezeme öğeleri ile bütünleşen dekoratif iç mekan anlayışına karşı bir cevap niteliğinde ele aldığı Nappo Pizza projesi detaylarıyla anlatılıyor. Şanghay’da büyük bir kullanıcı kitlesine yeşil ve kamusal alan sunan Steven Holl Architects tasarımı Cofco Kültür ve Sağlık Merkezi ile Korsika adasında bulunan Saint-François Manastırı’nın yıkılan bölümlerini boşluklu bir bakır strüktürle tamamlayan Amelia Tavella Architectes tasarımı Saint-François Manastırı dünyadan sayfalarında işleniyor. 

 

Derginin Ekim sayısı dosya bölümünde; “Zihinleri Bağlamak, Geleceği Yaratmak” temasıyla düzenlenen ve pandemi sebebiyle bir yıl gecikmeli olarak ziyaretçileriyle buluşan Dubai Expo 2020’de sergilenen en ilgi çekici 6 pavyonu mercek altına alıyor.  31 Mart 2022”ye kadar açık kalacak Dubai Expo 2020, Sustainability (Sürdürülebilirlik), Mobility (Mobilite) ve Opportunity (Fırsat) olmak üzere üç ana kategoride mimarlık, kültür ve inovasyon odaklı projeleri bir araya getiriyor. 

 

31 Ekim Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerden ücretsiz olarak ulaşılabilecek Milliyet Mimarlık dergisine, dijital platformlarda Dergilik ve Milliyet e-gazete uygulamalarından da erişilebilecek.


Etiketler: mimarlık milliyet gazetesi

Şimdi Paylaş

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

ABD'den Skandal Türkiye Tasarısı: F-35 Transferi Durdurulsun

ABD Senatosuna, Rusya'dan S-400 hava savunma sistemleri aldığı gerekçesiyle Türkiye'ye F-35 savaş uçaklarının transferlerinin durdurulmasını öngören yasa tasarısı sunuldu.

Cumhuriyetçi senatör James Lankford tarafından  Haberin Devamı

Uzaya Çıkacak İlk Afrikalı Astronot, Motosiklet Kazasında Hayatını Kaybetti

Uzaya çıkan ilk Afrikalı astronot olması beklenen Mandla Maseko, talihsiz bir trafik kazası sonucunda hayatını kaybetti. Yalnızca uzaya çıkmayı değil, Afrika'daki gençlerin ufkunu açmayı ve geçmişlerinin, gelecekleri üzerinde bir etkiye sahip olmadığını söylemeyi de kendine görev edinmi...

İran kesinlikle pazarlık yapmayacak

İran kesinlikle pazarlık yapmayacak


4 yıl önce Best Haber

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, İran devlet televizyonunda yaptığı açıklamada, “İran’ın dışişleri hakkında konuşmak isteyen Fransa yetkilisi ve diğer yetkililerin geçtiğimiz on yıl içinde bölgede yaşanan derin gelişmelere ve mevcut durum ile geçmiş arası...