Yaşlılar, Yaşlılar Kreşi’yle çok mutlu

0
255

Konyaaltı Belediyesi’nin ödüllü projesi Yaşlılar Kreşi, 200 kişilik çok amaçlı salonu, spor salonu, kuaför ve atölyeleriyle yaşlı vatandaşların da sosyal yuvası oldu.

Uluç  Mahallesi’nde hizmete açılan Konyaaltı Belediyesi Aynur-İrfan Kamil Bileydi Yaşlı Kreşi, bölgede büyük bir ilgi görüyor. Geçtiğimiz yıl Golden City Awards ödülü ile taçlandırılan Yaşlılar Kreşi, 200 kişilik çok amaçlı salonu, spor salonu, kuaför ve çalışma atölyeleriyle Yaşlılar Kreşi, yaşlı vatandaşların da ikinci bir yuvası oldu.

ANNE VE BABALARINIZ BİZE EMANET
Konyaaltı Belediyesi Yaşlılar Kreşi hakkında bilgi veren Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Özellikle çalışan aileler, gündüz saatlerinde zaman ayırmakta güçlük çektikleri büyüklerini Yaşlılar Kreşimize bırakıyor. Gündüz saatleri içinde bir çok etkinliğin yer aldığı Kreşimizde, büyüklerimiz sosyalleşip keyifli zaman geçiriyor. Böylece çalışmak durumunda olan çocukları da gönül rahatlığıyla işlerine gidebiliyor.” diye konuştu.

200 KİŞİLİK KONFERANS SALONU
Projenin kısa süre içinde tamamlanıp hizmete açıldığını ifade eden Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Yaşlılar Kreşimizi inşaat ve tefrişat çalışmalarını tamamlayıp kısa süre içinde hizmete açtık. 200 kişilik konferans salonu, el sanatları atölyeleri, müzik, bilgisayar ve yabancı dil gibi derslikleri, kütüphane, ilk yardım ve dinlenme odaları, spor salonu, kuaförü ve çocuk oyun salonları ile yaşlı vatandaşlarımız gün boyu sosyalleşip keyifli zaman geçiriyor.” dedi.

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR
Eskişehir’den Antalya’ya yerleşen ve 2 yıldır da Antalya’da çocuklarının yanında ikamet eden Fikriye Yurttaş, evli olan çocuklarının gündüz saatlerinde işe gittiğini ve kendisinin tek başına kaldığını söyledi. 84 yaşında birinin tek başına evde zaman geçirmesinin kolay olmadığını ifade eden Fikriye Yurttaş, Yaşlılar Kreşi’nin bu anlamda kendisini yeniden hayata bağladığını kaydetti. Günümüzde pek az insanın yaşlıları düşündüğünü dile getiren Fikriye Yurttaş, “Yaşlılar Kreşi ile bizlere bir şans daha veren Başkan Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here