Ünlü Oyuncu Emre Kızılırmak Kanser Tedavisi Gören Çocukların Karne Heyecanını Paylaştı

0
475
????????????????????????????????????
 

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji Onkoloji Servisi’nde hizmet veren hastane sınıfının minik öğrencileri 2017-2018 eğitim- öğretim yılını başarıyla tamamladı ve başarı belgelerini ünlü oyuncu Emre Kızılırmak’ın elinden aldı. Çocukların karne heyecanına da ortak olan ünlü oyuncu, karne töreni öncesi de KAÇUV Aile Evi’ni ziyaret ederek, çocuklarının tedavileri nedeniyle burada kalan ailelerle de uzun uzun sohbet etti.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV)tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destekleriyle kurulan ve kanser tedavisi gören çocukların hastanede kaldıkları süre içinde okul yaşantılarını devam ettirebilmesi amacıyla Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji Onkoloji Servisi’nde hizmet veren Hastane Sınıfı’nda miniklerin karne heyecanı yaşandı. Servise kazandırılan oyun odasında çocuklar için düzenlenen karne törenine sempatik oyuncu Emre Kızılırmak da katıldı. Çocuklara karnelerini ve KAÇUV Başarı Sertifikalarını dağıtan Kızılırmak, pasta keserek çocukları tek tek kutladı. Bir çocuğun yüzünü güldürmenin dünyada pek çok şeyden çok daha önemli ve anlamlı olduğunu söyleyen Kızılırmak, KAÇUV yetkililerine teşekkür ederek, kendisi için unutulmayacak bir gün yaşadığını ifade etti.

 

Hekimoğlu Ali Paşa İlkokulu öğretmenlerinin düzenli olarak derslere girdiği hastane sınıfında 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında eğitim gören okul öncesi ve ilköğretim olmak üzere 12 çocuk bir yılı daha başarıyla tamamladı.

 

Karne öncesi Aile Evi ziyareti

 

Karne töreni öncesi, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KACUV) kanser tedavisi gören çocukların maddi imkanları yeterli olmayan ailelerine tedavi sürecinde ücretsiz konaklama, mutfak, banyo ve psiko-sosyal hizmetin sağlandığı ”Aile Evi”ni ziyaret eden Emre Kızılırmak, burada ailelerle de tek tek sohbet etti. Moral gerektiren tedavi süreci boyunca çocuklar kadar ailelerin de desteklenmesinin çok önemli olduğunu söyleyen Kızılırmak, herkesi KAÇUV’a destek olmaya, çocuklara umut olmaya davet etti. KAÇUV yetkilileri Kızılırmak’a Aile Evi’ni de gezdirdi. Aile Evi’nin ikincisinin inşaatına da İstanbul Anadolu yakasında, Pendik’te geçtiğimiz günlerde başlandı.

 

KAÇUV’a destek olmak için;

Hesap İsmi: Kanserli Çocuklara Umut Vakfı

Türkiye İş Bankası

Hesap No: 1299 – 513745

IBAN: TR08 0006 4000 0011 2990 513745

 

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Hakkında:

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, 2000 yılında çocukları tedavi görmekte olan aileler ile hekimlerin bir araya gelmeleriyle kuruldu. Vakfın temel amacı; Maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamaktır. Ayrıca kanser ile mücadelede önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılması vakfın öncelikli hedefleri arasında yer alır.

 

Aile Evi Hakkında:

2012 Mart ayında düzenlenen kampanyalar ve İstanbul Valiliğinin destekleri ile inşa edilen Aile Evi, ihtiyaç sahibi olan kanserli çocuk ve ailelerine tedavi sırasında hiç bir ücret ödemeksizin konaklama, mutfak ve banyo hizmeti sağlıyor. Aile Evi 2 adet tek kişilik, 12 adet çift kişilik odaları ile 14 odadan oluşuyor. Aile Evi’nde kalan hasta çocuklar için bir oyun odası ve oyun bahçesi bulunuyor. Ayrıca çocukların yaş grupları doğrultusunda oyun odası içerisinde bilgisayar, dvd ve televizyon bulunuyor. Bütün odalarda banyo, buzdolabı, televizyon ve klima olan mekânda, misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, ortak alan bir mutfak ve çamaşırhane de hizmet veriyor.“Aile Evi projesi” ile gıda, giyecek gibi yardımların yanında hem çocuklar hem de ebeveynleri için psikolojik destek hizmeti de verilerek bu zorlu süreçte ailelerin yanında oluyor. “Aile Evi” çalışmalarının en öncelikli hedefi projenin genişletilerek daha çok aileye ulaşılması.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here