Trump’tan akıl almaz tweetler

220

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhuriyetçiler Partisi’ne yakınlığıyla bilinen “Morning Joe” isimli sabah programına katıldı. TV programında yapılan eleştirileri kaldıramayan ABD Başkanı, sunuculara Twitter’dan tepki gösterdi.

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhuriyetçilere yakın Joe Scarborough ile kız arkadaşı Mika Brzezinski’nin sunduğu sabah programı Morning Joe’da kendisini eleştiren sözler sarf edilince Twitter hesabından “hoş karşılanmayan” paylaşımlarda bulundu.

“Morning Joe”da Trump’a ait bir golf kulübünde, kapağında ABD Başkanı’nı gösteren ve onun hakkında övücü sözler barındıran sahte bir TIME dergisi olduğu yönündeki haberler tartışılmıştı.

Trump programın ardından “Düşük reytingli Morning Joe’da hakkımda kötü konuşulduğunu duydum (ben artık izlemiyorum). O zaman düşük IQ’lu deli Mika, yanında psikopat Joe ile Noel arifesinde neden yanıma gelip benimle yemek yemek istediler” diye tweet attı.

Trump ayrıca kadın televizyoncunun “yüzünün estetik yüzünden kan içinde olduğunu ve teklifi kabul etmediğini” de öne sürdü.

Trump’ın tweetleri ABD basının gündemine bomba gibi düştü. Çok sayıda Cumhuriyetçi Parti üyesi Trump’ı kınadı. Trump “bir başkana yakışmayan sözler kullanmak, medyayı susturmaya çalışmak ve cinsiyetçilik” ile suçlanıyor.

TRUMP GERİ ADIM ATMADI

Joe Scarborough ve Mika Brzezinski’ye yakın kaynaklar, iki televizyoncunun Noel öncesi Trump’ın tatil yaptığı kendisine ait Mar-a-Lago’daki tesiste röportaj yapmak istediklerini doğrularken Trump’ın bugünkü tweet’inde belirttiği gibi “Noel arifesinde ona katılma” gibi bir taleplerinin ise olmadığını söylediler.

Cumhuriyetçi Kongre üyelerinden dahi tepki gelmesine rağmen Trump geri adım atmış değil. Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Huckabee Sanders tweetleri savundu, “Ateşe ateşle karşılık veren bir başkanımız var. Liberal medyanın zorbalık etmesine izin vermez” dedi. Sanders, “O programda bana da çok defa saldırdılar” diye ekledi.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here