Seyyal Taner: Barış Manço bana platonik aşıktı

448

“ARDA USKAN, SELDA BAĞCAN GİBİ İSİMLER SAYESİNDE GAZİNOYA ÇIKTIM”

Seyyal Taner,  Arda Uskan ve Ferhan Üçoklar sayesinde kendini bir anda gazinolarda buluşunu, gazino kültürüne rock öğeler katışını, cesur kostümleri, efsane dans şovları ve şarkılarıyla unutulmaz sahne performanslarını anlattı. “Ben Beatles, Rolling Stones çocuğuyum. Beni gazinolara zorla çıkardılar. Arkadaşlarım Arda Uskan, Selda Bağcan ve Ferhan Üçoklar ‘Sen sahneye çıkmalısın’ dedi. Kendimi Emel Sayın’la sahnelerde buldum.”

 “PARA KIYAFETLERE VE SAHNE ŞOVLARINA GİTTİ”

Seyyal Taner, gazinolarda farklı imajı, dansları ve kostümleriyle dikkat çekti. Taner konuyla ilgili şunları söyledi: “O dönem gazinolardan kazandığım paralar kıyafetlere ve sahne şovlarına gitti. Avrupa’da tırım tırım kumaş ve aksesuvar arıyordum. Sadece kendime değil bütün dansçılara ve orkestraya kıyafetler diktirtiyordum. Üstelik sadece kıyafetler değil teknoloji olarak da kazandığım parayı sahneye yatırdım. Kar makinaları çıkmış, hadi kar makinaları alalım. Sis ve duman makinası çıkmış, hadi onu da alalım. Onları tek tek getirtip burada şov yapıyordum. Kendi param yetmiyordu. Annemden borç alıyordum.”

 

“BARIŞ MANÇO BANA PLATONİK AŞIKTI”

Sanatçı Kurtalan Express’le son dönemlerde yaptığı müzik çalışmalarını anlatırken söz Barış Manço’ya da geldi. Yıllarca Kurtalan Express’le sahne çalışmaları yapan Barış Manço, meğer Seyyal Taner’in hayatında çok özel bir yere sahipmiş. “Barış Manço bana platonik olarak aşıktı” diye itiraf eden Taner, sanatçıyla ilgili şunları söyledi “Hiçbir zaman aşka dönüşemedi ama karşılıklı beğeni, sevgi vardı. Bir kimya vardır, o sizi çeker. Bu kimya Barış’la benim aramda vardı ama hiçbir zaman aşka dönüşemedi. O sadece ifade olarak, çekim olarak, aramızda yaşanmış bir şey olarak, çok da saygın bir şey olarak kaldı.”

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here