SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN BÜYÜK BULUŞMA

0
559

 

 

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Antalya Yeşilay Şube Başkanlığı arasında işbirliği ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Antalya Yeşilay Şubesi Arasında İşbirliği ve istişare toplantısına, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Antalya Yeşilay Şubesi yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda genç katıldı.

HACICAFEROĞLU;“İŞ BİRLİĞİMİZ SADECE LAFTA KALMAYACAK”

Özge Can Aslan Gençlik Merkezinde gerçekleşen toplantıda konuşan Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, “Bütün mesai arkadaşlarımızla işbirliğine hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. İşbirliğiyle her türlü bağımlılıkla mücadele etmekle mümkün olacaktır. İş birliğimiz sadece lafta kalmayacak. Türkiye’nin köklü STK’larından olan Yeşilay ile ortak bir hedef kitlesine sahibiz. Amacımız, gayemiz gençlerin spora yönelerek kötü alışkanlıklardan ve zararlı bağımlılıklardan uzak durması” dedi.

         

“AMAÇ YEŞİLAY AİLESİNİ BÜYÜTMEK”

Toplantıda Yeşilay Cemiyeti adına konuşan Antalya Yeşilay Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Remzi Akgül; “Bizlerin en çok kullandığı argüman, “Yeşilay felaketten önce” Yeşilay hem ulusal hem de uluslararası alanda çok önemli projelere imza atıyor. Hedefimiz bu Yeşilay ailesini büyütmek ve her kurumda bir Yeşilay temsilcisi olmasını sağlamak. Türkiye’nin bütün kılcal damarlarına gençlik ateşini Yeşilay olarak götürmek istiyoruz. Gençlik arasında sigara, alkol, uyuşturucu gibi maddelerin tüketimini en aza indirmek, hatta tamamen ortadan kaldırmak. Sağlıklı bir nesil ve toplumun oluşmasına zemin hazırlamak hedefiyle yapılan işbirliği bizim için hayati önem taşıyor” dedi.

AKGÜL; “HEDEFİMİZ BAĞIMLI BİR NESİL DEĞİL, BAĞIMSIZ BİR GENÇLİK”

Akgül; “Herkesin katkısına ihtiyacımız var. Özelliklede siz kıymetli gençlerimizin gönüllü olarak ailemize dahil olması bizleri hedeflerimize daha çok yaklaştıracaktır. Bağımlı bir nesil değil, bağımsız bir gençlik anlayışıyla bu çalışmaları yürüteceğiz. Bizleri gençlerle buluşturan ve desteklerini hiçbir zaman eksik etmeyen İl Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu’na çok teşekkür ederim ” dedi.

Toplantı çiğ köfte ikramı ve türkülerle oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

Toplu fotoğraf çekiminden sonra program sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here