Muhteşem kapanış

390

Antalya’da üç gün süren 3’üncü Uluslararası Yörük Festivali Düzlerçamı’nda düzenlenen muhteşem etkinliklerle sona erdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Antalya Yörükler Derneği ile ortaklaşa düzenlediği 3’üncü Uluslararası Yörük Festivali, Düzlerçamı’ndaki Yörük Şöleni ile sona erdi. Yörük kültürünün her rengiyle yaşatıldığı festivalin son günündeki etkinliklere Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, Antalya Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman ile Türkiye’nin dört bir yanından Yörük katıldı.

BEYLİK TÖRENİ YAPILDI
Halk oyunları gösterileri ile başlayan şölen programı, Aşık Selahattin Kazanoğlu ve Aşık Muhsin Yaral’ın atışmasına sahne oldu. Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı gösterisi eşliğinde bugüne kadar tarih sahnesinde yer alan Türk devletlerinin bayraklarının geçiş töreni gerçekleştirildi. Beylik Töreni’nde, bu yılın Yörük Beyi seçilen Hamdi Sarıca ve festivalin Onur Beyi seçilen Abdullah Duman’a, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından beylik kuşağı takıldı.

SÖZÜMÜZÜ TUTTUK
Başkan Türel, Antalya’da yaklaşık 24 senedir devam eden Yörük Şöleni’ni 3 yıl önce uluslararası bir şenliğe dönüştürme kararı verdiklerini belirterek, “Biz sözümüzü tuttuk” dedi. Şölenin finalinde Mustafa Yıldızdoğan konser verdi.

sabah

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here