MİLLETVEKİLİ KÖSE’NİN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

352

 

AK Parti Antalya Milletvekili Av. Mustafa Köse’nin Muhtarlar Günü ile ilgili basın açıklaması.

Ülkemizde muhtarlık müessesesi, 19 Ekim 1829 günü kuruldu ve o günden buyana muhtarlarımız yurdumuzun dört bir köşesinde hizmetlerine devam ediyor. Yerel demokrasimizin en eski temsilcilerinden olan muhtarlıkların kuruluş günü, geçtiğimiz yıl yayınlanan genelge ile 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak kutlanmaya başladı. Kamu hizmetlerinin halka ulaşmasında büyük emekleri olan, demokrasimizin temel taşları muhtarlarımızın bu özel gününü kutlarım.

Biz siyasetçiler, muhtarlarımızla sürekli irtibat halindeyiz. Ülkemizin en ücra köşesinde yapılması gereken çalışmalar ve halkımızın beklentileri hususunda muhtarlarımızla istişare ediyor, mümkün olduğunca onlarla birlikte, hizmetin halka hızlı bir şekilde ulaştırılması için çalışıyoruz.

Ülkemizde 18 binin üzerinde köy, 32 bin dolayında da mahalle olmak üzere toplam 50 bin dolayında muhtarımız var. Mahallelerimizin gözü, kulağı olan kamu kurumlarımızın yapacağı yatırımlarda adeta kılavuzluk yapan muhtarlarımız, hak ettikleri özlük haklarına AK Parti Hükümetleri döneminde kavuştu. Bugünmuhtarlarımız en düşük asgari ücret oranında maaş alıyor.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, her ay 2-3 kez yurdumuzun değişik illerinden muhtarlarla bir araya gelerek, onlarla tanışma ve gündemi değerlendirme fırsatı buluyor. Siyasi hayatı boyunca demokrasinin yerelden başladığına ve büyük devlet olmanın yolunun yerelden geçtiğine inanan Sayın Cumhurbaşkanımız, her fırsatta muhtarlığın önemine vurgu yapmaktadır. Bizlerde bu anlayışla muhtarlarımızla sürekli işbirliği halinde siyaset yapmaya devam edeceğiz. Muhtarlarımızın, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü yeniden kutlar, halkımıza hizmet yolunda gösterdikleri gayrete teşekkür ederim.

 

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here