MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN EMEK VE OYMAPINAR’A YENİ SPOR ALANI

368

 

İnsan odaklı belediyecilik ilkesiyle çalışan Manavgat Belediyesi, kentteki sosyal donatı alanlarını da her geçen artırıyor. Belediye son olarak Emek Mahallesi’ne ve Oymapınar Mahallesi’ne modern halısaha yaparak bölge halkının hizmetine sundu

 Manavgat Belediyesi, bilgi ve teknolojinin hızla yaygınlaştığı, internet kullanımının arttığı çağımızda, çocuklar ve gençleri spor yapmaya özendirmek amacıyla kentteki sosyal donatı alanlarını her geçen gün artırıyor.Sosyal belediyecilik ilkesiyle, insan odaklı çalışmalar yürüten Manavgat Belediyesi, Emek Mahallesi’ne ve Oymapınar Mahallesi’ne modern halısaha yaparak bölge halkının hizmetine sundu. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in talimatı doğrultusunda harekete geçen belediye ekipleri, Oymapınar Mahallesi’ndeki atıl vaziyette olan halısahayı revize ederken, Emek Mahallesi’nde ise yeni bir halısaha çalışmasını tamamlayarak mahalle halkının hizmetine sundu. 25 metre eninde 40 metre boyunda yapılan halısahalara, kalelerin yerleştirilmesi, file geçirme, direklerin boyanması, yeşil zemin halı, aydınlatma sistemi ve tel örgüyle çevirme işlemleri yapıldı.

MAHALLELİ MEMNUN

Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte yeni spor alanına kavuşan mahalle sakinleri, yaptığı hizmetten dolayı Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür etti. Kent halkından gelen istekler doğrultusunda 106 mahalleye ayrımsız ve ayrıcalıksız hizmet götürdüklerini belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, mahalle sakinlerinden gelen talepleri,imkanlar ölçüsünde yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi. Başkan Sözen “ Kent genelinde yürüttüğümüz insan odaklı çalışmalarımızın vatandaşlarımızı mutlu etmesi bizim için güç ve gurur kaynağı oluşturuyor. Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği vatandaşlarımızın sosyal ihtiyaçlarını giderebileceği yeni alanlar oluşturarak onların yüzündeki tebessüme ortak olmaya devam edeceğiz. Yaşamak zorunda olduğumuz değil, yaşamaktan zevk aldığımız Manavgat’ı oluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here