KONGED: Ülkemizin refah düzeyini ve bağımsızlığını tehdit eden saldırılara karşı her zaman ayaktayız

319

Konyaaltı Gençlik Derneği, gündemdeki son olayları ele almak için; pazar günü Konyaaltı Kolcuoğlu Restaurant’da bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

“15 Temmuz Darbe Girişimi”ne karşı ülkedeki birlik ve beraberliğin temele alındığı toplantıya, derneğin yönetim kurulu üyeleri katıldı. Açılış konuşmasını yapan KONGED Başkanı Alper Alveroğlu, sözlerine geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Elazığ, Van ve Gaziantep’teki terör saldırılarını kınayarak başladı. Çok sayıda vatandaşın yaşamını yitirdiğini vurgulayan Alveroğlu; hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, geride kalan acılı ailelerine de sabır diledi.toplantısının gündemini “15 Temmuz darbe girişimi ve sivil toplumunun önemi” olarak belirlediklerini söyleyen Başkan Alveroğlu; “Konyaaltı Gençlik Derneği olarak ülkemizin refah düzeyini ve bağımsızlığını tehdit eden, halkımızın can güvenliğini kısıtlamaya çalışan tüm saldırı ve çatışmalara karşı her zaman ayaktayız. Ülkenin huzuruna ve refahına, milletimizin birlik beraberliğine karşı gerçekleştirilmesi arzulanan darbe kalkışmasına büyük bir cesaret ve bağımsızlık mücadelesi bu aziz milletin bir ögesi olmaktan onur duyuyoruz” dedi.

Model STK Olma Hedefiyle Yola Çıktık

Ülke birliğinin tehdit edildiği, her türlü saldırıya karşı rol model bir STK olmayı hedeflediklerini belirten Alper Alveroğlu; Bu hain girişim bizlere bir kez daha gösterdi ki hukukun, demokrasinin ve bağımsızlığımızın yegane teminatı 15 Temmuz’da adeta 2. kurtuluş destanı yazan aziz milletimizdir. KONGED olarak tüm hain girişimlerde olduğu gibi bunda da rol model STK olma hedefiyle yola çıktık,  ‘’Şehre dokun KONGED’’  gibi etkinlikler gerçekleştirdik, Radyo KONGED de yayın hayatına bu dönemde başlayarak halkımızın diğer sivil toplum örgütlerinin kısaca Antalya’nın sesi, soluğu oldu. Ayrıca çalışmalarımızı paylaştığımız ve 2. sayısını yayınladığımız dergimizle de sivil toplumun sesini yükseltmeye çalıştık. Çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Sümer Tilmaç Ödül Töreni ile Sizlerle Bir Arada Olacağız

Derneğin 2.yılında, hedefledikleri tüm projeleri gerçekleştirdiğini söyleyen KONGED Başkanı, Antalya’ya katkılarıyla unutulmayan Sinema Sanatçısı Sümer Tilmaç’ın adını yaşatmak istediklerini için rotalarındaki yeni hedefin “Sümer Tilmaç Ödül Töreni” olduğunu dile getirdi. Ödül töreniyle, KONGED olarak kente katkı sunan bireyleri, yerel yönetimleri, emekleriyle ve yaratıcılıklarıyla yaşam ışığı katan sanatçıları bir kez daha hatırlamak ve hatırlatmak istediklerini söyleyen Alveroğlu, sözlerini: “Toplumsal olaylarda yön verebilen ve inisiyatif alan bir resim çizmek için yola çıktık. Bu yolculukta bizlere kulak verdiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum” diyerek tamamladı.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here