Kepez’in edebiyat ödülleri sahiplerini buluyor

0
386

Kepez Belediyesi’nin edebiyat alanında düzenlediği ve Türkiye’nin en uzun soluklu edebiyat yarışmalarından biri olan Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buluyor.

Kepez Belediyesi’nin ülkemizin önemli edebiyatçılarından biri olan Ahmet Hamdi Tanpınar adına düzenlediği edebiyat yarışmasının ödül töreni 25 Mayıs Cuma günü yapılıyor. Bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması için elemeleri geçerek finale kalan eserler arasından seçilen en iyiler, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde saat 14.00’da düzenlenecek olan törenle ödüllendirilecek. Kepez Belediyesi’nin bir kültür hizmeti olan yarışmada elemeleri geçerek finale kalan yarışmacılara teşvik amaçlı birinciye 5 bin, ikinciye 4 bin, üçüncüye 3 bin ve dördüncüye 2 bin TL. para ödülü takdim edilecek.

Genç kalemlere edebiyatın kapılarını aralıyor

Kepez Belediyesi’nin edebiyatı destekleyerek yeni yazarlara ufuk açan yarışmasının finali yaklaştıkça yarışmacıların heyecanı da artıyor. Kültür sanat çalışmaları ile önemli değerlerin yaşatılmasında rol oynayan Kepez Belediyesi, edebiyat tarihinin önemli bir ismini yaşatan yarışma ile genç kalemlere de destek oluyor. Yazar olma hayali ile kalem tutan gençlerin birbiriyle yarıştığı organizasyon genç yeteneklere de kapıları aralıyor. Kepez Belediyesi’nin Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması, her yıl binlerce genç kaleme ilham kaynağı oluyor.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here