İSTANBUL’DA “AYDIN ZEYTİNYAĞINA” YOĞUN İLGİ

0
310
dav

 

AYDIN ZEYTİNYAĞI TADIM VE TANITIM FAALİYETİ“İSTANBUL(Avrupa)  MARMARA FORUM AVM’DE” GERÇEKLEŞTİ.

Aydın Ticaret Borsası tarafından başlatılan Tadım ve Tanıtım faaliyetlerinin birincisi İstanbul (Avrupa) Marmara Forum AVM’de ziyaretçilerin  yoğun ilgisi ile gerçekleşti.

SONY DSC

Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım Etkinliğine; Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Cengiz Ülgen, İstanbul Ticaret Borsası Meclis Başkanı Bülent Kasap ve beraberindeki  heyet katılım sağladı.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur; Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinliğimizin birincisini İstanbul (Avrupa) Marmara Forum AVM’de yoğun bir ilgi ile gerçekleştirdik.İki gün süren etkinliğimizde tüketicilere, Uluslararası Zeytin  Konseyinden (International Olive Council / IOC) akredite olan, Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli Başkanlarından Yusuf Küçük ve tadım uzmanı  Hakan Gökalp tarafından, tüketicilerimize birebir “doğru zeytinyağının nasıl olması gerektiği” tadım yaptırılarak anlatıldı. Tanıtım faaliyetleri ile, tüketiciler kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgilendirildiler.  Etkinliğimiz ile tadım kriterleri ve kimyasal özelliklerine göre üstün kalitede olan zeytinyağının tanınırlığını ve bilinirliğini arttırmaya “Bilinçli bir tüketici kitlesi oluşturarak, ülkemizde düşük olan zeytinyağı tüketiminin arttırılmasına” katkıda bulunulacaktır.Tadım ile zeytinyağının değerlendirmesini yapan tüketiciler  zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilinçlendiği için tercih tağşişe yönelim azalacaktır. Tadım yapan çoğu tüketici, bundan sonra daha fazla  zeytinyağı tüketeceklerini belirterek, standımızdan memnun ayrıldılar.İstanbul  etkinliğimizde borsamıza destek veren, İstanbul Ticaret Borsası’na teşekkürlerimi sunuyorum.Bir sonraki etkinliğimiz 29-30 Eylül tarihlerinde  Eskişehir’de gerçekleştireceğiz” ifadelerine yer verdi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here