Hayallerindeki forma ve kramponlara kavuştular

284

İZMİR – Gülcan Kaplan

Suriye’de çeşitli liglerde yer alan takımlarda forma giyerken ülkelerindeki savaştan kaçarak geldikleri İzmir’de, “Göçmenler” adıyla takım kurarak turnuvalarda mücadele eden ve kimi zaman giyecek forma ve ayakkabı bulamayan Suriyeli futbolcular, hayallerindeki forma ve kramponlara kavuştu.

Anadolu Ajansı’nın haberi üzerine harekete geçen bir spor firması, resmi statüsü bulunmayan takımlarıyla yokluklar içinde spor yaşantılarını amatörce sürdürmeye çalışan Suriyeli futbolculara forma, çorap, dizlik ve krampon sağladı.

Yıllar önce Türkiye’ye göç eden vatandaşları Mervan İbrahim Acar’ın el uzatmasıyla bir araya gelen ve yaşadıkları yokluklara rağmen katıldıkları turnuvalarda başarılı sonuçlar elde eden futbolcular, yeni ayakkabı ve bir örnek formayla maçlara çıkacakları için mutlu olduklarını ifade etti.

Bir örnek forma ve kramponlarla artık takıma benzediklerini ve bir takım gibi oynayabileceklerini dile getiren Acar, “Bugünden sonra Allah’ın izniyle bu formayla devam edip, iki hafta sonra turnuvada kupayı sizlere hediye edeceğiz. Şu anda lideriz. İki hafta sonra kupayı kaldıracağız inşallah.” diyerek sözlerini tamamladı.

“Kaç maça formasız, ayakkabısız, kramponsuz çıktık”

Takımın kaptanı Kaniman Muhammed de futbolu hiç bırakmadığını, İzmir’e geldikten sonra antrenörleri Mervan İbrahim Acar’ın desteğiyle çalışıp turnuvalara katıldıklarını ve çok başarılı sonuçlar aldıklarını belirtti.

Takım olarak çok eksikleri olduğunu, antrenman yapacak saha bulmakta zorlandıklarını, malzeme sıkıntısı yaşadıklarını, tek renk formayla sahaya çıkamadıklarını aktaran Muhammed, “Kaç maça formasız, ayakkabısız, kramponsuz çıktık. Bazen iki futbolcu tek kramponla sırayla oynuyordu. Aynı tişörtü giyiyordu. Bu yardım için çok teşekkür ediyoruz. Artık rahat rahat oynayabiliriz.” şeklinde duygularını dile getirdi.

Muhammed, turnuvalarda oynadıkları maçlarda hem Suriyeli hem de Türk seyircilerin kendilerini keyifle izlediğini belirterek, “Bizi, oyunumuzu çok seviyorlar. Biz de hakkını veriyoruz. Şimdi lisansımızı çıkarmamız için yardımcı olunmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here