Gelenek değişmedi

569

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Karaalioğlu Parkı’nda kurduğu iftar sofrası doldu taştı. İftar saatinde yolda kalanlar da unutulmadı.

Ramazan ayının ilk iftarına yolda yakalanan sürücülerin yardımına Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ‘mobil iftar timi’ yetişti. Vatandaşın iftardaki buluşma noktası ise Karaalioğlu Parkı’na kurulan Büyükşehir Belediyesi’nin iftar sofrası oldu.

MOBİL TİM İMDADA YETİŞTİ
Kent merkezinde trafik yoğunluğunun yaşandığı bazı kavşaklara çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan mobil iftar timi görevlendirildi. Üzerlerindeki tişörtte ‘Görevli’ yazısı bulunan mobil iftar timi paket içerisinde bir sandviç, meyve suyu ve hurma bulunan paketleri ezanın okunmasıyla birlikte kavşakta kırmızı ışıkta bekleyen sürücü ve yolculara dağıttı.

BİNLERCE KİŞİ ORUCUNU AÇTI
Uygulamadan oldukça memnun olduklarını dile getiren sürücüler, paketleri alarak yolda ilk iftarlarını açtı. Uygulamanın Ramazan ayı süresince devam edeceği belirtildi. Karaalioğlu Parkı’nda kurulan iftar sofrasına ise vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Ramazan eğlencesinden Hacivat ve Karagöz gösterisi nostalji yaşattı.

Sabah

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here