FİNİKE KAŞ YOLU PROGRAMA ALINIYOR

328

Bir süredir yatırım programına alınmak üzere, yıllardır beklenen Finike, Demre, Kaş yolunun fizibilitesi tüneller hariç bitti. Antalya’nın dört bir yanından yatırım planlamasına alınan yolların müjdesini Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu verdi.

Genel seçimlerde Antalya için verilen sözlerin sıkı bir takipçisi olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yıllardır yapılması beklenen Finike – Demre arası yolu yeni güzergâhı ile ilgili sevindirici haberi verdi. Yeni güzergâhta ter alan 7 tünel ile birlikte ile iki ilçe arası hem kısalacak hemde virajlardan kurtulacak. Bu yolun devamı olarak Kaş’a kadar uzanacak yatırım planına Kaş-Kalkan arasında dâhil edildi.

Bu yatırımlarla beraber Antalya-Korkuteli-Söğüt-Çavdır 89 km’lik yol programa alınırken, Manavgat ayrımından Akseki 3. bölge hudutuna kadar olan kısım da yatırım programına alındı. Böylelikle Türkiye’de en çok kullanılan karayollarından birisi olan Konya – Antalya arası karayolunun tamamı bölünmüş yol haline gelecek. Ayrıca yol üzerinde Antalya sınırları içerisinde yapımı devam eden toplam uzunluğu 21.450 metrelik tüneller bulunuyor. Akseki- Manavgat ve Akseki-Seydişehir yollarında 10 km. çift yol yapılıyor. Yüksek standartlarla yapılacak yolla beraber Akdeniz ile İç Anadolu bölgesi arasındaki ulaşım hızlanacak.

Antalya’nın tüm bölgelere ve Dünya’ya daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlaması yatırımların devam edeceğini aktaran Çavuşoğlu seçimlerde ne vaat edildiyse yerine getirdiklerini Antalya için aralıksız müjdelerinin devam edeceğini belirtti.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here