‘FETÖ’cüler kadar kötü olabilir miyim bilmiyorum

360

İSTANBUL- Saliha Özdemir

TRT 1’de yayınlanan “Sevda Kuşun Kanadında” dizisi oyuncularından Yavuz Bingöl, “Bir oyuncu olarak, senaristler FETÖ’nün örgütlenmesinin ilk dönemlerini yazarlarsa Yavuz Bingöl olarak ben bunu ‘Zafer’ rolüme nasıl katarım, acaba FETÖ’cüler kadar kötü olabilir miyim, buna metin önüme gelince bakacağım.” dedi.

“Sevda Kuşun Kanadında” dizisinin ikinci dönem çekimlerinin devam ettiği Göktürk’teki setinde AA muhabirine açıklamada bulunan sanatçı Yavuz Bingöl, dizide Türkiye’yi 1980 darbesine götüren süreci hazırlayan, “kötü ve sert Zafer Erbay” karakterini canlandırdığını söyledi.

Bingöl, şöyle devam etti:

“Ne derece kötü? Aslında çok vatanperver ve vatansever bir adam. Biliyorsunuz Türkiye 3 hatta 4 darbe görmüş bir ülke. 1968-1972 yılları arasındaki o hareketli dönemde görev alan bir albay, rütbeli bir şahıs. Sert ama ailesine ve kızına karşı özellikle kızı yumuşak karnı onun, siyasi olaylara katılmasını istemeyen bir baba. Ben de ilk kez oynuyorum böyle bir karakteri. Çok keyifle oynuyorum.”

“Çok büyük hainlik. Çok üzücü”
Yeni sezonda FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin geçmişteki izlerinin senaristler tarafından diziye dahil edileceği bilgisini veren Bingöl, şunları dile getirdi:

“15 Temmuz’da yapılanı anlatmak için hala bir kelime bulmakta güçlük çekiyorum. Türkçe mealler okudum, dört kitaba baktım. Geriye döndüm sözlüklere baktım. Yapılanı anlatamıyorsunuz. Çok büyük hainlik. Çok üzücü. O kadar insanımızı kaybettik. “Bir oyuncu olarak, senaristler FETÖ’nün örgütlenmesinin ilk dönemlerini yazarlarsa Yavuz Bingöl olarak ben bunu ‘Zafer’ rolüme nasıl katarım, acaba FETÖ’cüler kadar kötü olabilir miyim, buna metin önüme gelince bakacağım.”

Geçmişteki darbelerde çok can yandığını ifade eden Bingöl, yaşananların bilançosuna baktığında rolü sırasında bazı sahneleri oynamakta güçlük çektiğini anlattı.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here