Eş katiline müebbet cezası

532

Antalya’da 5 Nisan 2016 gecesi 27 yaşındaki eşi Fatma Kızılçelik’i öldürmekten yargılanan 28 yaşındaki Osman Kızılçelik müebbet hapis cezasına çarptırıldı

Antalya’da 5 Nisan gecesi düğün dönüşü eşi Fatma Kızılçelik’i boğarak öldürdükten sonra aracı ile evi terk eden ve tırnak altında eşinin derisi bulununca tutuklanarak cezaevine gönderilen Osman Kızılçelik’in yargılanmasında karar verildi.

AİLESİ DE KATILDI
Antalya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Osman Kızılçelik ile avukatı katıldı. Öldürülen Fatma Kızılçelik’in annesi Selma Taşkın ile aile avukatları ve yakınları şikayetçi bölümünde yerlerini aldı.

‘PİŞMANIM’ SAVUNMASI
Öldürülen Fatma Kızılçelik’in aile avukatları sanığın ‘Tasarlayarak insan öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını’ talep etti. Son olarak söz alan Osman Kızılçelik, “Olaylar istem dışı gelişti. Pişmanım” dedi. Son savunmaların ardından Osman Kızılçelik’e eşi Fatma Kızılçelik’i öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Mahkeme, takdir indirimi yaparak bu cezayı müebbete indirdi. Kararın ardından Osman Kızılçelik büyük şok yaşadı ve salondan güçlükle çıkartılabildi. Mahkemenin verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis kararının ardından Fatma Kızılçelik’in yakınları ise “Adalet tecelli etti” diyerek mahkemenin kararını sevinçle karşıladıklarını söylediler.
sabah

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here