‘Ekşi Elmalar’ filminin galası Antalya’da yapıldı

319

ANTALYA

Yılmaz Erdoğan‘ın senaristliğini, yönetmenliğini ve başrol oyunculuğunu yaptığı, “Ekşi Elmalar” filminin Antalya galası gerçekleştirildi.

Antalya’da bir alışveriş merkezinde düzenlenen “Ekşi Elmalar” filminin galasına, Yılmaz Erdoğan ile filmin oyuncularından Ersin Korkut, Fatih Artman, Devrim Yakut, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve eşi Ebru Türel katıldı.

Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği galada, yönetmen Erdoğan, izleyicilerle bol bol fotoğraf çektirdi. Daha sonra Erdoğan, Türel çifti ve konuklarla “Ekşi Elmalar” filmini izledi.

Filmin galasının ardından kısa bir konuşma yapan Yılmaz Erdoğan, esas olarak hikayenin Hakkari’de başladığını ve Antalya’da son bulduğunu belirtti.

Ekşi Elmalar filminde herkesin kendiden bir şey bulacağını kaydeden Erdoğan, “Filmde hikayesi anlatılan dedenin mezarı Antalya’da bulunuyor, Hakkari’de başlayan film Antalya’da son buluyor. O yüzden İstanbul, Muğla’dan sonra filmin bir galasını da Antalya’da yapmaya karar verdik.” dedi.

Filmin hikayesi

Sert mizacıyla tanınan Belediye Reisi Aziz Özay’ın kent çapında meşhur iki özelliği daha bulunmaktadır. Biri herkesin imrendiği meyve bahçesi, ikincisi de evlenme çağına gelmiş, birbirinden güzel 3 kızını konu almaktadır. Kasaba merkezine inmeyen, insan içine çok çıkmayan kızların taliplisi ise çoktur. Aziz Bey’in eşi Ayda ve kızları Muazzez, Türkan ve Safiye’nin öyküleri 1970’li yılların sonunda Hakkari’de başlıyor ve 1990’lı yılların sonunda Antalya’ya dek uzanıyor.

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği filmin başrollerinde Zeynep Farah Abdullah, Şükran Ovalı ve Songül Öden yer alırken, kadroda kendilerine Şükrü Özyıldız, Fatih Artman, Ersin Korkut, Caner Cindoruk, Cezmi Baskın ile Aziz Özay rolünde Yılmaz Erdoğan, eşlik ediyor.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here