Düşmanın korkulu rüyaları

433

Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu’nda gerçekleştirilen Komando İhtisas Kursu’nun ikinci aşaması olan ‘Kara komando harekatı’ başarıyla tamamlandı

Dünyanın en zorlu askeri eğitimleri arasında gösterilen ve Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulunda verilen Komando İhtisas Kursu’nun ikinci aşaması olan ‘Kara komando harekatı’ başarıyla tamamlandı. Harekat kapsamında zorlu fiziki ve psikolojik testlerden geçen komando adayları, sarp araziler, derin kanyonlar ve bazen bellerine kadar gelen suyun içinden geçerek, senaryo gereği düşman kuvvetlerini hiç beklemedikleri anda yok etti.

AĞIR DAYANIKLILIK TESTİ
Okulda şubat ayında gerçekleştirilen “Derin kar ve şiddetli soğuklarda muharebe harekatı”nın ardından kursiyerler, kursun en zor safhası olarak görülen “Kara komando harekatı”na katıldı. Kursiyerlerin teknik ve taktik özelliklerini geliştirmek amacıyla yapılan harekatta, komando adaylarının zorlu doğa koşullarında dayanıklılıkları test edildi.

40 KİLOLUK TEÇHİZAT
Harekat gereği sırtlarındaki 40 kilogramlık yük ve teçhizatlarıyla yüzlerce kilometre yol yürüyen kursiyerler, 2 bin 922 metre yükseklikteki Dedegöl Dağı’na tırmandı, kanyon içerisinde bellerine kadar gelen suda ilerledi. Yaklaşık 2 ay süren harekat, kursiyerlerin safha boyunca öğrendiklerini sergilediği tatbikatla sona erdi.

sabah

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here