Döşemealtı Kent Meydanı’nda yılın ilk tiyatro oyunu sahnelendi

0
323

“Vatan Kurtaran Şaban” Kent Meydanı’nda

Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu (DHT) tarafından her Cuma akşamı Yeşilpark Kültürk Merkezinde sahnelenen “Vatan Kurtaran Şaban” isimli oyun,  havaların ısınmasıyla birlikte Kent meydanı  Amfi tiyatroya taşındı.

Yazlık sinema nostaljisi yaşayan vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Vatan Kurtaran Şaban isimli oyun  iki perde olarak sanat severlerle buluştu. Haldun Taner’in ölümsüz eserlerinden olan ve Kültür Bakanlığı Müsteşarlığına atanan Şaban ve yardımcısı Mustafa’nın komik icraatlarının anlatıldığı Vatan Kurtaran Şaban oyununu kahkahalarla izleyen vatandaşlar eğlenceli dakikalar geçirdi.

Döşemealtı Halk Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Müfit Kayacan, Kent meydanında bu yılın ilk gösterisine katılan sanat severlere teşekkür ederken, “Döşemealtı tiyatroyu çok sevdi. Daha önce kapalı mekanda sergilediğimiz oyunlarımızı havaların ısınmasıyla birlikte Döşemealtı Kent meydanı amfi tiyatroda oynamaya başladık. Cuma akşamları büyükler için Cumartesi akşamları ise minik tiyatro severlerimiz için kent meydanında olacağız” diye konuştu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here