Böyle ayrıldığım için üzgünüm

319

İSTANBUL

Kasımpaşa Kulübü tarafından görevine son verildiği açıklanan teknik direktörRıza Çalımbay, yönetimin, Spor Toto Süper Lig’in 3. haftasında oynanan Medipol Başakşehir maçından sonra kendisini çağırdığını ve yollarını ayırmak istediğini söyledi. Çalımbay, daha sonra yönetimin bu kararından vazgeçtiğini, ancak bu kez de kendisinin bunu kabul etmediğini belirtti.

Türkiye Spor Yazarları Derneğinin (TSYD) Levent’teki merkezinde basın toplantısı düzenleyen Rıza Çalımbay, ayrılığın gerçek sebeplerini açıklamak için bu toplantıyı yapmak istediğini dile getirerek, şu ifadeleri kullandı:

“Futbolda her zaman yaşanan olağan şeylerden birisi dün yaşandı. Geçen sezon Kasımpaşa’da göreve geldik. Takım bir sezon önce son maçlarda ligde kalmayı başarmıştı. Göreve başladığımızda da yönetim, ’15. olun yeter, gelecek sezon şampiyon olacak bir takım kuracağız.’ dedi. Güzel bir sezon geçirdik ve beklentilerin çok üzerinde, ligi 7. bitirdik. Hakem hataları olmasaydı Avrupa’da olacaktık. Bu sezona başlarken ise ‘küçülmeye gideceğiz.’ dediler. Bu sezon için hiçbir beklentisi olmayan bir yönetim vardı. Bunu da saygıyla karşıladık. Önemli olan belirli bütçelerle oyuncu alabilmemizdi ama yapılmadı.”

Ligin başlamasına 4-5 gün kala, hazır olmayan oyuncular transfer ettiklerini anlatan Çalımbay, şöyle devam etti:

“Bu oyunculardan sezon başında yararlanmamız mümkün değildi. Bizim burada sözleşmemiz vardı ve devam etmemiz gerekirdi. Başkanımız, ‘düşsek bile devam etmeni istiyorum.’ dedi, ancak Başakşehir maçından sonra beni çağırdılar ve ‘yolları ayırabiliriz.’ dediler. Ben de hiç düşünmeden kabul ettim. Aynı yönetim bir gün sonra görevime devam etmemi istedi, kesinlikle kabul etmedim. Çünkü bizim onurumuz, kişiliğimiz var. Düşüncemiz farklı olsaydı, sezon başında çok isteyen takımlar oldu, hiçbirine ‘evet’ demedim. Böyle ayrıldığım için üzgünüm.”

“Sadece sakin olup zaman vermeleri gerekiyordu”

Yeni bir takım kurulmasına ve oyuncuların geç gelmesine rağmen yalnızca 3 hafta sonunda takımdan gönderilmesi yönünde karar verilmesine şaşırdığını dile getiren Çalımbay, şunları kaydetti:

“Eğer biraz zaman verilseydi bu takım tüm olumsuzluklara rağmen çok iyi bir takım olacaktı. Sadece sakin olup, zaman vermeleri gerekiyordu. Herkesin bize destek çıkması gerekiyordu ama maalesef istediğimiz desteği bulamadık. Tabi bunun sebebi yönetime göre başka şeyler de olabilir. Biz hiçbir zaman görevden kaçmadık, aldığım hiçbir oyuncuyu henüz oynatamadım. Bana en ters gelen şeylerden bir tanesi de canlı olarak seyretmediğimiz oyuncuları aldım. Onları ancak lig maçında görebildim.”

Muhabir: Hilmi Sever

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here