Bitlis Eren Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Mezuniyet Töreni

694

 

     

                                                                                     SAĞLIK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ

 

            Sağlık Yüksekokulu mezuniyet töreni 05 Haziran Pazartesi günü Merkez Konferans Salonunda gerçekleşti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programa çok sayıda mezun öğrenci ve aileleri katıldı.

Mezunlar adına Sağlık Yüksekokulu birincisi Yeter Demiray’ın konuşmasının ardından konuşan Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Ahmet Beyarslan; “Yüksekokulumuzdan bu 2016-2017 eğitim öğretim döneminde mezun olacak yaklaşık 150 eleman ülke sağlık ordusuna önemli bir katkı sağlayacaktır. Sevgili öğrenciler Türkiye sizden hizmet bekliyor. Rehberiniz teknik ve bilim olsun. Peygamber Efendimiz de kalkınmanın teknik ve bilimle olacağına inandığı için ‘Bilim Çin’de olsa dahi gidin ve onu alın’ demiştir” dedi.

Bugünün unutulmayacak bir gün olduğundan bahseden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. SabirRüstemli: “Dört yıl önce üniversitemize kayıt yaptıran öğrencilerimizi mezun etmenin sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Hepinize hayatlarınızda başarılar diliyorum. Hayat yollarınızın ve bahtlarınızın açık olmasını diliyorum. Üniversitemizden ayrılırken de burada bir evinizin olduğunu daima hatırlamanızı istiyorum.” dedi.

Beslenme ve Diyetetik mezunları Öğr. Gör. Esma Aksoy Kendilci, Hemşirelik mezunları Okt. Serap Okdayan, Sosyal Hizmet mezunları da Öğr. Gör. Başak Düzel’inönderliğinde yemin törenlerini gerçekleştirdi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. SabirRüstemli ve okul idarecileri tarafından ödüllerini alan öğrenciler mezuniyetlerini kep atarak kutladı.

 

Prof. Dr. Erdal Necip YARDIM

Rektör

 

BEU

 

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here