Bir tek öğrencisi yok

221

Fethiye’nin Faralya Mahallesi’ndeki 33 yıllık okul kapandı. Fiziksel olarak hiç bir eksiği bulunmayan deniz manzaralı okulun tek eksiği öğrenim görecek öğrencisi

Muğla’nın Fethiye ilçesinde turizmle iç içe olan Faralya Mahallesi’ndeki 33 yıllık okul, öğrenci yetersizliği nedeniyle eğitim öğretime kapandı. Mahallede öğrenci sayısının artması halinde okulun eğitim ve öğretime açılabileceği de belirtildi. Deniz manzaralı okuldaki öğrenci sayısının 8’e düştüğü ifade edildi.

ÖĞRENCİ YETERSİZLİĞİNDEN

Turizmle iç içe olan ve 700’e yakın nüfusu bulunan mahallelinin kış sezonunda ilçe merkezine taşınması ile okuldaki öğrenci sayısının azaldığı vurgulandı. Faralya İlkokulu’ndaki sorunun diğer mahallelerde de aynı gerekçe ile yaşanmaya başladığı ileri sürüldü. Faralya Mahalle Muhtarı Hasan Karaburun, “Okulumuz öğrenci yetersizliğinden dolayı kapandı. Deniz manzaralı okulumuzun kapanmasından dolayı çok üzgünüz. Bazı vatandaşlar çocuklarını şehirde okutmak istiyor. Fethiye’de oturanlar var. Daha önce de 1,2,3 şeklinde birleştirilmiş sınıflar vardı. O sayı bile yetersiz geldi” dedi. Muhtar Karaburun, okulun sosyal amaçlı tesis haline getirilmesi için tahsisini istediklerini ifade etti.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here