Beşiktaş’ta paralel yapılanmaya izin vermem

428

İSTANBUL

Arnavutköy Beşiktaşlılar Derneğinin açılışına katılan Beşiktaş Kulübü BaşkanıFikret Orman, geçen mayıs ayında yapılan ve Yalçın Karadeniz’in yeniden başkan olduğu seçiminin mahkeme tarafından iptal edilmesinin hatırlatılıp, “Karadeniz’in borçlarla ilgili yaptığı çalışmalardan dolayı Beşiktaş yönetiminin karara destek verdiği konuşuluyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” diye sorulması üzerine, “Durumu yönetim kuruluyla istişare edeceğiz. Beşiktaş’ın yönetme yetkisi alan tek kurumu yönetim kuruludur. Divan Kurulu ise istişare kuruludur ve 3 ayda bir toplanarak yönetime tavsiyelerini söyler. Beşiktaş’ta paralel yapılanmaya müsaade etmem. Burası bir parlamento değil. Burada Beşiktaş’ı yönetmek için mücadele ediyoruz. Beşiktaş’ta iktidar olmak isteyen varsa genel kurula gider aday olduğunu söyler, programını açıklar.” diye konuştu.

Aboubakar kendini kanıtlamış bir oyuncu”

Bu sezon kadroya katılan ve henüz golle tanışamayan Vincent Aboubakar ile ilgili olarak da konuşan Orman, Kamerunlu forvet oyuncusunu sözleşmesini uzatma niyetiyle aldıklarını kaydetti.

“Aboubakar kendini kanıtlamış bir oyuncu” diyen Orman, şöyle devam etti:

“Biz onu kiralamak için değil, sözleşmesini uzatmak üzere aldık. Tartışmalar gereksiz ve yersiz. Yeni bir ülkeye geldi. Kendisi duygusal bir arkadaş. Bizim takımımızdaki çocuklar İngilizce, Almanca, Portekizce ve İspanyolca lisanlarına hakim ve o şekilde iletişim kuruyorlar ama Aboubakar Fransızca konuşuyor. O yüzden biraz yalnız kalıyor. Onun o tarafını destekleyeceğiz. Aboubakar kalitesini ispatlamış genç bir oyuncu ve önemli işler yapacağına inanıyoruz.”

Mario Gomez’in geri dönüşüyle ilgili olarak “Beşiktaş’tan her giden burayı aramıştır” yorumunu yapan Orman, devre arasına 3 aylık bir zaman bulunduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Devre arasına 3 aylık bir zaman var. Bu sürede lig, UEFA Şampiyonlar Ligi, Ziraat Türkiye Kupası maçları oynayacağız. Bu süreye kadar bu kadroyla oynayacağımız belliyken 3 ay sonrasını konuşmaya gerek yok. Bu süre içinde Aboubakar gollerini atarak, inanılmaz bir performans yakalarsa farklı olur. Şu anda bunları konuşmanın yeri ve zamanı değil.”

“Şampiyonluğun en güçlü adayıyız”

Spor Toto Süper Lig’in geride kalan 6 haftasında geçen seneye göre daha fazla puan topladıklarını belirten Fikret Orman, “Ligin henüz çok başındayız. Beşiktaş’ın bu sene çok güçlü kadrosu var. Biraz fazla transfer yaparak stratejimizden sapmış durumdayız. Beş transferden fazlasını doğru bulmuyorum ama bu sene UEFA Şampiyonlar Ligi maçları olduğu için fazla transfer yapmak durumunda kaldık. Milli ara bize iyi gelecektir. Şampiyonluğun en güçlü adayıyız. Şampiyonlar Ligi’nde bir üst tura çıkmak için önemli bir noktadayız.” değerlendirmesinde bulundu.

“Beşiktaş iyiye gidiyor”

Vodafone Arena’da İnönü Stadı’ndaki eski ahengin olmadığı konusunda yapılan yorumlara da değinen Orman şunları söyledi:

“Beşiktaş ileri gitmeye başlayınca hemen nifaklar başlar. Geçen sene şampiyonluğa giderken Bursaspor, Kayserispor ve Osmanlıspor maçlarını oynadık. O maçlarda taraftarların coşkusu vardı da bugün mü kaçtı? Böyle bir durum olabilir mi? Beşiktaş bir yerden bir yere gitmeye başlayınca ya futbol takımı içinde ya başkanla alakalı dedikodular başlıyor ya da borçları alt alta toplayıp bilmem ne çıkarıyorlar. Beşiktaş iyiye gidiyor. Beşiktaş yönetimiyle taraftarlarının arasında bir problem zaten yok. Beşiktaş’ı bu şekilde karıştırmak eskidendi.”

Deplasman yasaklarının kaldırılmasına da değinen Orman, “Futbol taraftarlarla güzel. Karşılıklı rekabet hoş bir şey. Bir Avrupa maçında Galatasaray’la oynasak oraya nasıl taraftar gelebiliyorsa lig maçlarına da gelebilmeli. Bunun bir adım ileri gitmesi, kafesler içinde maç izlemekten çıkarmamız ve İngiltere’deki gibi medeni şekilde seyrettirmek lazım.” diye görüş belirtti.

Muhabir: Hüseyin Eroğul

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here