Artı istihdamda Türkiye ikincisiyiz

415

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Antalya İl Müdürü Nejat Deniz, Antalya’nın artı istihdamlarda tüm iller arasında Türkiye 2’ncisi olduğunu söyledi. Kurum olarak 11’inci yıllarında olduklarını söyleyen SGK Antalya İl Müdürü Nejat Deniz, son 1 yılda sosyal güvenlik uygulamalarında yapılan değişikliklerle ilgili bilgi verdi.

479 BÜYÜKANNE
Bakanlığın yürüttüğü ‘Büyükanne Projesi’ kapsamında, annenin fiilen çalışıyor olması kaydıyla, 3 yaşını doldurmayan torununa bakan büyükannelere 12 ay süreyle 425 TL karşılıksız maddi destek verildiğini ifade eden Deniz, “Antalya’da 479 büyükannemiz bu projeden faydalanıyor” bilgisini verdi.

SADECE ÖZEL SEKTÖR
Antalya’nın artı istihdamlarda tüm iller arasında Türkiye 2’ncisi olduğunu dile getiren Deniz, “İstanbul’u geride bırakmamız zor. Antalya sigortalı sayısı açısından Türkiye’nin 7’nci sırasında olan bir il. Antalya’da 234 binlik bir artı istihdam olmuş. Antalya, Aralık ayındaki 408 bin sigortalı sayısını 505 bine çıkarttı. Bu sayı sadece özel sektör. Kamuya ait olan sigortalı sayısı bunun dışında yer alıyor” diye konuştu.

 

sabah

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here