Antalya Mfö, Yıllara Meydan Okuyan Şarkılarıyla Expo’yu Coşturdu

451

Expo 2016 Antalya dün akşam birbirinden ünlü grup ve sanatçıların konserlerine ev sahipliği yaptı. Manga, Athena ve MFÖ, kır aktivite alanında binlerce kişiyi coştururken, Turkcell Büyük Amfi Tiyatro’da ise Sinan Özen ve Kubat sahne aldı.

EXPO 2016 Antalya’da konser coşkusu devam ediyor. Kır aktivite alanında düzenlenen konserde MFÖ, Athena ve Manga hayranlarını coşturdu. Ece Erken’in sunduğu gecede sahneye ilk olarak alternatif rock ve nu-metal tarzında yaptığı şarkılarla beğenilen Manga çıktı. Konsere ‘Evdeki Ses’ isimli şarkılarıyla başlayan grup konser boyunca şarkılarını hayranlarıyla birlikte seslendirdi. ‘Alışırım Gözlerimi Kapamaya’ şarkısıyla konseri sonlandıran grup daha sonra sahneden inerek seyircilerin arasında Athena ve MFÖ konserini izledi.

ATHENA ŞEHİTLER İÇİN TÜRKÜ SÖYLEDİ

Türkiye’de ska ve punk tarzında müzik yapan ilk gruplardan Athena ise Manga’nın ardından sahneye çıktı. Gökhan ve Hakan Özoğuz kardeşlerin kurucusu olduğu grup, seslendirdiği şarkılar ve performanslarıyla kır aktivite alanını dolduran binlerce kişiyi coşturdu. ‘Arsız Gönül’ isimli şarkıyla konsere başlayan Athena, sevilen şarkılarını hayranlarıyla birlikte söyledi. Athena, sahneden ayrılmadan önce şehitler için ‘ Çanakkale içinde aynalı çarşı’ adlı türküyü seslendirdi.

MFÖ SEVİLEN ŞARKILARIYLE BÜYÜLEDİ

Athena’nın ardından sesleri ve yorumlarıyla yıllara meydan okuyan Mazhar-Fuat-Özkan (MFÖ) üçlüsü sahne aldı. MFÖ, ‘Ele Güne Karşı’ isimli şarkıyla başladıkları konserde, ‘Mazeretim Var’, ‘Sana Sarı Laleler Aldım’, ‘Yalnızlık Ömür Boyu’ ve ‘Mecburen’ gibi sevilen şarkılarını yorumladı. MFÖ, çıkış tarihi 1990 yılı olan ‘ Ali Desidero’ isimli şarkıyla konserini tamamladı.

Konsere yoğun ilgi gösteren ve kır aktivite alanını tıklım tıklım dolduran MFÖ hayranları, şarkıların hepsine eşlik etti. Yaklaşık 1.5 saat sahnede kalan MFÖ, gece boyunca kendi şarkılarını seslendirdi.

KUBAT VE SİNAN ÖZEN BÜYÜK AMFİYİ COŞTURDU

Fantezi müziğin güçlü sesi Sinan Özen ise Turkcell büyük amfitiyatroyu dolduran binlerce hayranını şarkılarıyla coşturdu. Özen’in ardından ise Türk Halk müziğinin güçlü sesi Kubat sahneye çıktı. Hayranlarına unutulmaz bir gece yaşatan Kubat, usta halk ozanı Neşet Ertaş’ın eserlerine de yer verdiği konserde türkü ziyafeti sundu.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here