Antalya 2 bakan ağırladı

1501

Antalya 1 günde iki bakan birden ağırladı. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz ve Kültür ve Turizm Bakanı Avcı toplantılara katıldı.

Antalya‘da Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz çeşitli programlara katıldı. Bakan Avcı, Serik ilçesi Belek turizm merkezinde ‘Türkiye-Gücünü ve Potansiyelini Keşfet’ sloganıyla Uluslararası Medya Forumu’na katıldı.

TÜRK DİZİLERİNİN KATKISI
52 ülkeden 145 gazetecinin hazır bulunduğu forumda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Türk dizilerinin kendilerini şaşırtacak şekilde turizme anlamlı katkılar sunduğunu belirtti. Bakan Avcı, “Özellikle komşu ülkelerde dizilerin etkili olduğunu görüyoruz. Hindistan ve Arap ülkeleriyle de ortak diziler yapılması için aracılık yapıyoruz” diye konuştu.

TÜRKİYE’DE KALSINLAR
Antalya’da düzenlenen Bilim ve Sanat Merkezleri Festivali’nin açılış programına ise, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldı. Yılmaz, Türkiye’nin en büyük zenginliğinin beşeri sermayesi olduğunu söyledi. Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar ve dünyanın en genç profesörü Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu’nun Türkiye’deki ilk ve ortaokullardan mezun olduğuna dikkati çeken Yılmaz, “Burada yetişen evlatlarımız geleceğin Türkiye’sinin yöneticisi olsun istiyoruz. Özel yetenekli çocuklarla inşallah Türkiye’nin yarını bugünden çok daha iyi olacaktır” diye konuştu

 

Sabah

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here