AKPM demokrasi sergisine izin vermedi

348

PKK’lıların bile şov yaptığı AKPM, 15 Temmuz sergisine izin vermedi. AKPM Türk Delegasyonu Başkanı Küçükcan: AKPM tarafından yer temin edilmemesini şiddetle kınıyorum.

PKK terör yanlılarına her türlü kolaylığı sağlayan Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Türk Delegasyonunca, açılması planlanan 15 Temmuz sergisine izin vermedi.

‘YERİM DAR’ GEREKÇESİ   

AKPM Türk Delegasyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Talip Küçükcan, 15 Temmuz demokrasi zaferinin birinci yılı olması nedeniyle gerçekleştirmek istedikleri sergiye AKPM tarafından yer temin edilmemesini en şiddetli şekilde kınadıklarını belirtti. Küçükcan, yaptığı yazılı açıklamada, Strazburg’da 9-13 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan AKPM Genel Kurulu IV. Dönem Toplantısı sırasında, 15 Temmuz demokrasi zaferinin birinci yıl dönümü olması dolayısıyla bir fotoğraf sergisi düzenlenmesinin kararlaştırıldığını ve bu amaçla AKPM’ye sergilerin gerçekleştirildiği alanlarda yer tahsis edilmesi için müracaatta bulunulduğunu aktardı. Müracaatın, bahse konu dönem  toplantısından çok uzun bir süre önce AKPM idaresine iletilmesine ve idare nezdinde yapılan tüm iyi niyetli girişimlerde, serginin Türk halkı ve AKPM Türk Heyeti için  büyük  önem taşıdığına dikkati çekilmesine rağmen, AKPM idaresince Türk tarafına, “yer sıkıntısı” olduğu gerekçe gösterilerek sergi yeri temin edilmediğini anlatan Küçükcan, şunları kaydetti:

AYLAR ÖNCE BAŞVURU  

“Ne yazık ki ne FETÖ tarafından gerçekleştirilen ve 250 vatandaşımızın şehadetine netice veren 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin vahametinin ne de bu kanlı darbe girişimine karşı Türk halkının gösterdiği muazzam direniş, kahramanlık ve neticesinde hasıl olan demokrasi zaferinin değerinin AKPM idaresi tarafından anlaşılamadığı görülmektedir. Nitekim, aylar öncesinden AKPM idaresine yapılan müracaatımızın geri çevrilmesi, bu durumun bariz bir göstergesidir. En şiddetli şekilde kınıyorum.”

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here