2.Uluslararası Resim Kampı ve Sanat Kolonisi 7-16 Ekim’de Antalya’da

639

Salih Yön Sanat Galerisi ve HavaSuPark işbirliği ile 7-16 Ekim 2017 tarihinde düzenlenecek olan 2.Uluslararası Resim Kampı ve Sanat Kolonisi; ulusal ve uluslararası alanda sanat çalışmalarını sürdüren, alanında uzman ve liyakat sahibi  ressamları bir araya getiriyor.

Küratörlüğünü; Ressam Salih Yön’ün üstlendiği 2 .Uluslararası Resim Kampı ve Sanat Kolonisi, HavaSuPark’ın eşsiz doğası içinde gerçekleştirilecek.

Yön: “Bölgede yapılacak olan Resim Çalıştayı, bölgenin ulusal ve uluslararası alanda tanınmasına katkı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra yöre halkının hem resim çalıştayını izleme imkanı bulacak, hem de ülkenin en önemli ressamları ile tanışma fırsatını yakalayacak” dedi.

“Sanat özünde iyiliği, güzelliği, barışı, hoşgörüyü ve pozitif düşünceyi barındır”

“Toplumun; sanatçılarla buluşması, tanışması, çalışmaları izlemesi ve görüşmesi, bireylerin sosyal ve kültürel açıdan gelişmelerine katkı koyacak ve izleyenin farklı duygular hissetmesini sağlayacaktır” diyen Yön, “çünkü sanat özünde iyiliği, güzelliği, barışı, hoşgörüyü ve pozitif düşünceyi barındır. Toplumun böylesine ortamlarda olması da, bireylerin aynı duygu ve düşüncelere sahip olmalarını sağlayacaktır. Bu da bilimsel bir gerçektir” diye ekledi.

Düzenlemiş olduğu çalıştayların, belirli bir çizgiye sahip olduğunu belirten Yön, amacının ileride oluşturacağı ”Çağdaş Sanatlar Müzesi”nin temellerini oluşturmak olduğunun altını çizdi. Katılmak isteyen herkesi çalıştayda görmekten mutluluk duyacağını söyledi.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here